به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی در مراسم رژه نیروهای مسلح به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس، با بیان اینکه ۳۱ شهریور یادآور رشادت و ایستادگی ملت بزرگ ایران است، گفت: این هفته و این روزها زمینه تکریم از همه نیروهای مسلح بخاطر ایستادگی‌ها و مقاومت‌هایشان است. دفاع مقدس جلوه‌های به یادماندنی […]


به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی در مراسم رژه نیروهای مسلح به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس، با بیان اینکه ۳۱ شهریور یادآور رشادت و ایستادگی ملت بزرگ ایران است، گفت: این هفته و این روزها زمینه تکریم از همه نیروهای مسلح بخاطر ایستادگی‌ها و مقاومت‌هایشان است. دفاع مقدس جلوه‌های به یادماندنی و درس‌های بسیار داشت. جلوه خداباوری بود.

وی با بیان اینکه دفاع مقدس جلوه مردم باوری بود، عنوان کرد: مردم نیروهای مسلح را دوست دارند. نیروهای مسلح ما با مردمند و در مردم. مردم به به نیروهای مسلح عشق می‌ورزند. سپاه در هر کوی و برزنی حاضر است. ارتش در هر سختی مانند سیل و زلزله در کنار مردم است. ناجا در حال تأمین امنیت مرزهاست.

رئیس جمهور با بیان اینکه یکی از جلوه‌های اقتدار نظام جمهوری اسلامی نیروهای مسلح ماست، گفت: نیروهای مسلح ایران با تمام توان فریاد می‌زنند «ما می توانیم». نیروهای مسلح ایران واردکننده سلاح به تولید کننده و صادرکننده سلاح تبدیل شد.

وی افزود: امروز در دکترین ایران جنگ جایی ندارد اما حفظ آمادگی نظامی با رویکرد دفاعی یک سیاست قطعی است.

رئیسی عنوان کرد: امروز با تمام قدرت می‌گوئیم یکی از جلوه‌های مقتدر ایران اسلامی نیروهای مسلح است.

وی مطرح کرد: امروز جمهوری اسلامی در همه عرصه‌ها فعال است و حرف برای گفتن دارد.

رئیس جمهور گفت: حضور نیروهای ما در خلیج فارس و منطقه بر خلاف حضور نیروهای بیگانه امنیت ساز است. نیروهای مسلح ما اطمینان ایجاد می‌کنند. تصور کردند با اعمال تحریم‌ها ما متوقف می‌شویم. یک نمود و نماد آن تبدیل تحریم‌ها به فرصت توسط نیروهای مسلح است.

وی با بیان اینکه حتماً نیروی مسلح مجهز و مقتدر پشتوانه مردم است، گفت: ما به جنگ افزارها و تجهیزات نظامی که ساخت جوانان عزیزمان و متخصصان داخلی است افتخار می‌کنیم اما بیش از آن به نیروهای متخصص پای کار افتخار می‌کنیم.

رئیسی با بیان اینکه امروز شعار ما شعار اتحاد است، تاکید کرد: اتحاد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ارتش جمهوری اسلامی، اتحاد بسیج با فراجا، اتحاد نیروهای مسلح با مردم و با امتداد راهبردی جمهوری اسلامی ایران و جهان. این جلوه اتحاد و وحدتی است که ما در پرتو دفاع مقدس داریم.

رئیس جمهور افزود: پروژه دشمن و طرح دشمن برای منزوی کردن جمهوری اسلامی با شکست مواجه شده است که اینها همگی بخاطر ایستادگی و اقتدار نیروهای مسلح ماست.

وی با بیان اینکه خلع سلاح نیروهای تجزیه طلب در اطراف مرزهای جمهوری اسلامی ایران، حرکت مثبتی است که دولت عراق آغاز کرده است. تاکید کرد: هیچ گروه تجزیه‌طلبی در نزدیکی مرزهای ایران اجازه داشتن سلاح و فتنه علیه جمهوری اسلامی نخواهد داشت.

رئیس دولت سیزدهم افزود: حصول اطمینان از خلع سلاح گروه‎‌های غیرقانونی در اطراف مرزهای ما لازم است.

رئیس جمهور در بخش دیگر سخنان خود، با اشاره به تلاش‌ها برای روابط کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی، گفت: عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی برای این رژیم امنیت ساز نخواهد بود.

رئیسی اشاره به جنگ آذربایجان و ارمنستان، گفت: قره‌باغ بخشی از آذربایجان است اما تاکید می‌کنیم که حفظ حقوق ارامنه و رعایت حال آنان یک ضرورت است.

در حال تکمیل…


حضور نیروهای ما در منطقه و خلیج فارس امنیت ساز است – پایگاه خبری هشت صبح