حضور فیزیکی سران بی عقل و بی شعور و بی رحم و بی شرافت کشورهای غربی و در راس‌شان، رئیس جمهور حواس پرت آمریکا در اسرائیل، نشان داد که همه قدرت‌ها، آدم برفی هستند

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش هشت صبح و به نقل از انتخاب :

 ایلنا: خطیب نماز جمعه تهران گفت: حضور فیزیکی سران بی عقل و بی شعور و بی رحم و بی شرافت کشورهای غربی و در راس‌شان، رئیس جمهور حواس پرت آمریکا و پس از آن حمایت صدراعظم آلمان و نخست وزیر انگلیس و رئیس جمهور فرانسه، نشان داد که نه تنها رژیم صهیونیستی، خانه عنکبوت است بلکه همه قدرت‌ها، آدم برفی هستند که اگر در برابر آن ها، انسان به قدرت خدا توکل کند، بی محتوا و پوچ بودنشان به دنیا نشان داده خواهد شد. 

حجت الاسلام کاظم صدیقی خطیب نماز جمعه امروز تهران گفت: نمازگزاران را به تقوای الهی دعوت می‌کنم. مومن همیشه مورد بغض شیطان و شیاطین است لذا خداوند دستور داده است که همواره هوشیار باشید، سپر داشتن  و هم مجهز بودن به سلاح مناسب در جبهه‌های مختلف علامت هوشیاری در برابر دشمن است، مومن با سلاح تقوا همواره از آسیب‌های شیاطین مصون و محفوظ است.

وی افزود: مومن خود را مسافر می‌داند و خدا مقصد سفر را خود معرفی کرده است. خداوند خطاب به انسان‌ها می‌فرمایند که انسان تو به سوی خدا می‌روی و ملاقات خدا را در پیش داری، چون مسافریم و مقصدمان خداست باید راه رسیدن به خدا را شناسایی کنیم، هم راه را پیدا کنیم هم رفیق راه را، هم توشه راه را و هم خطرات و آسیب‌هایی که در این راه، رهرو را تهدید می‌کند باید شناخت.

وی گفت: در ارتباط با همراهان و رفیق راه انسان نیاز دارد در سفر یک بلدچی و انیس و کسی که روحیه انسان را تقویت کند و انرژی آفرین باشد، در هنگام خستگی و درماندگی دست انسان را بگیرد، رهیافته باشد و هم بتواند راه را نشان دهد، هم در موقع نیاز دست مسافر را بگیرد و او را راه ببرد. در آیه کریمه سوره فاتحه پروردگار متعال به ما آموخته است که از خداوند صراط مستقیم را مسئلت کنیم.

وی ادامه داد: صراط مستقیم راهی است پرخطر است، کمین دارد و دشمنان می‌خواهند شما را از رفتن به سوی کمال، به سوی عزت و معنویت، علم و دانش و به سوی اقتدار بازدارند، از این جهت نیاز مبرم دارید که برای راه هم توشه تدارک ببینید و هم با غافله دل همراه باشید. غافله دل در آیه ۶۴ سوره نسا به ما معرفی شده است. در این آیه از خدا درخواست می‌کنیم صراط مستقیمی که مورد تقاضا و درخواست ماست صراط کسانی است که آن‌ها مورد انعام تو قرار گرفته اند کسانی که سر سفره نعمت هدایت تو، نعمت ولایت تو نشسته اند.

وی اضافه کرد: این‌ها مظهر ولایت و هدایت خدایند، ما می‌خواهیم با این‌ها همراه باشیم و از همراهی این‌ها هم در سرعت، هم در سبقت و هم در دقت بهره ببریم. این‌هایی که ولایت دارند چه کسانی هستند؟ آیا کسانی هستند که دارای زرق و برق دنیا هستند؟ کسانی که سلاح دارند؟ صاحبان زر و زوراند؟ این‌ها را نعمت نبینید، این‌ها بلای جان انسان‌ها هستند، این افراد با همین‌ها خود را بی آبرو و ذلیل می‌کنند و در آخرت در قعر جهنم قرار می‌گیرند.

وی تصریح کرد: آن نعمتی که دنیا و آخرت شما به نور آن نعمت، دارای رونق خواهد شد آن نعمت ولایت و هدایت است، چهار گروه در صراط مستقیم حضور دارند، از بدو تا ختم پرچم راهبری در دست آنهاست، راهنما و راهبر و انیس و مونس و همراهند. گروه اول پیامبران اند که مورد انعام ذات ربوبی هستند و با اصل هستی ارتباط و اتصال دائم دارند.

وی افزود: در هفته بسیج قرار داریم و لازم است که هفته بسیج را گرامی بداریم. بسیج در جایی مطرح می‌شود که نیاز، کمبود و خللی به وجود آمده است و انسانی که عاطفه دارد و ضعف مظلومی را می‌بیند، برای باز کردن گره او تلاش می‌کند، چون روحیه بسیجی هم اشدا علی الکفار است و هم رحما بینهم است.

وی گفت: بسیجی در میان جامعه خود و در میان گرفتاران رحما بینهم است. بسیجی در جامعه خود و برای مستضعفان و گرفتاران و نیز برای ملت‌های زیر پای مستکبران له شده مانند شیران میدان است و برای نجات مظلومان حضور خود را مطرح کرده و نقش آفرینی می‌کند و این روحیه بسیجی است.

وی ادامه داد: جاذبه بسیجی برای همه گرفتاران عالم در اقصی نقاط عالم است، لذا هر جا که مستضعف و گرفتاری بود، بسیج آنجا حاضر است و بسیج برای رفع استضعاف، گرفتاری، خدمتگزاری و گره گشایی از مستضعفان آماده است.

صدیقی گفت: عملیات طوفان‌الاقصی، همان آرمان انقلاب اسلامی ایران است؛ در برابر متجاوز و غاصب با مذاکره و حرکت انفعالی، کاری از پیش نمی‌رود. در ۴۴ سال اخیر انتفاضه مردم فلسطین موضع دفاعی داشت اما این بار، موضع تهاجمی به خود گرفت؛ مردم تربیت‌شده در مکتب ایمان و جهاد و استقامت، در یک نیم روز، صهیونیست‌ها را ضربه فنی کردند.

وی افزود: حضور فیزیکی سران بی عقل و بی شعور و بی رحم و بی شرافت کشورهای غربی و در راس‌شان، رئیس جمهور حواس پرت آمریکا و پس از آن حمایت صدراعظم آلمان و نخست وزیر انگلیس و رئیس جمهور فرانسه، نشان داد که نه تنها رژیم صهیونیستی، خانه عنکبوت است بلکه همه قدرت‌ها، آدم برفی هستند که اگر در برابر آن ها، انسان به قدرت خدا توکل کند، بی محتوا  و پوچ بودنشان به دنیا نشان داده خواهد شد.  

وی ادامه داد: حماس با اتکا به ایمان و صلابت، کمر اسرائیل را شکاند و استخوان‌های آمریکا شنیده شد؛ در این حمله شجاعانه و بی سابقه، نشان داده شد که اگر مقاومت موضع تهاجمی بگیرد، دست بالاتر را خواهد داشت. صهیونیست‌ها می‌خواستند حماس را نابود کنند اما در همه صحنه‌ها، کم آوردند.

وی افزود: صهیونیست‌ها در کشتار زنان و کودکان و حمله به مراکز درمانی رفتار ددمنشانه‌ای از خود نشان دادند و کشتن این همه کودک، احساسات جهانی را بیدار کرد و حتی مردم آمریکا مقابل کاخ سفید از مقاومت حمایت کردند؛ حضور مردم در خیابان های لندن و فرانسه نشان داد که بند را آب برده و نابودی اسرائیل نزدیک است و انشاالله افول آمریکا را شاهد خواهیم بود.

وی افزود:  هم اکنون در درون صهیونیست‌ها و ناکارآمدی نتانیاهو در حل مشکلات شکاف به وجود آمده است. صهیونیست ها تحمیل پذیرش آتش بس، پس از مدتی جنایت و کشتار کودکان و زنان و بیماران را بسیار تلخ می‌بینند. حملات جریان مقاومت در عراق و یمن و لبنان نشان میدهد که زیر آتش سنگین مقاومت، کمر صهیونیست‌ها شکسته است.

صدیقی گفت: پس از نابودی اسرائیل صهیونیست‌ها آواره خواهند شد و صهیونیست های بدبخت کجا می‌توانند بروند؟ به هر کشوری بروند، محل امنی زیر این آسمان نخواهند داشت.  

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا