به گزارش پایگاه خبری هشت صبح، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان با زمبری عبد القادر وزیر امور خارجه مالزی پیرامون آخرین تحولات فلسطین به گفتگو و تبادل نظر پرداخت. وزیر امورخارجه کشورمان در این گفتگوی تلفنی با اشاره به وخامت اوضاع انسانی در غزه تاکید کرد، تداوم جنایات جنگی علیه غیرنظامیان و نسل کشی توسط رژیم […]


به گزارش پایگاه خبری هشت صبح، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان با زمبری عبد القادر وزیر امور خارجه مالزی پیرامون آخرین تحولات فلسطین به گفتگو و تبادل نظر پرداخت.

وزیر امورخارجه کشورمان در این گفتگوی تلفنی با اشاره به وخامت اوضاع انسانی در غزه تاکید کرد، تداوم جنایات جنگی علیه غیرنظامیان و نسل کشی توسط رژیم صهیونیستی حد و مرزی ندارد و این رژیم بیمارستان کودکان غزه را با بمب‌های فسفری ویران و کودکان بستری در بیمارستان را قتل عام کرده است.

امیرعبداللهیان ضمن اعلام آمادگی برای حضور در نشست شورای اجرایی سازمان همکاری‌های اسلامی در جده بیان داشت، در حال حاضر مهم‌ترین موضوع توقف جنایات جنگی علیه غیرنظامیان در غزه و پایان دادن به محاصره انسانی است.

وزیر امور خارجه کشورمان در این گفتگو با اشاره به تلاش‌ها و رایزنی‌های انجام شده با دبیرکل سازمان ملل متحد و مدیر کل صلیب سرخ توجهات را به وخامت اوضاع انسانی در غزه جلب کرد و ضرورت گشودن کریدور برای ارسال کمک‌های فوری انسانی به غزه را مورد تاکید قرار داد.

وزیر امور خارجه مالزی نیز در این تماس تلفنی هر گونه کشتار زنان و کودکان و غیرنظامیان را محکوم کرد.

وی ضمن تشکر از مواضع کشورمان، بر ضرورت همکاری با سایر کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اسلامی تاکید و برای حضور در این نشست اعلام آمادگی کرد.

زمبری عبد القادر اذعان داشت ضروری است مسیرهای تأمین کمک‌های انسان دوستانه از جمله آب، برق، دارو و غذا به غزه باز باشد.


حدومرزی برای جنایات صهیونیست‌ها علیه غیرنظامیان غزه وجود ندارد – پایگاه خبری هشت صبح