حجت‌الاسلام عالی: نباید مانع حضور افراد بدون حجاب در هیأت‌ها شویم اما شأن مجالس هم باید حفظ شود / به افراد بی‌حجاب خوش‌آمد بگویید اما محترمانه تذکر دهید که شأن مجلس سیدالشهدا حفظ شود

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش هشت صبح و به نقل از انتخاب :

فارس: حجت‌الاسلام عالی گفت: در هیأت‌ها که مجالس مقدسی هستند، باید شئون را حفظ کرد. رعایت حجاب در همه جا وظیفه است. بیرون و درون ندارد، اما به خصوص در مجالس مقدس باید بیشتر رعایت کرد.

حجت‌الاسلام مسعود عالی، سخنران مذهبی که این روزها در مراسم عزاداری دهه اول محرم هیأت رایه العباس(ع) سخنرانی می‌کند، درخصوص حضور زنان بی‌حجاب در مجالس عزاداری اظهار داشت: بحثی این روزها پیش آمده است، درباره اینکه در جلسات و هیأت‌ها، بعضی از کسانی که حجاب ندارند، وارد می‌شوند. وظیفه ما این است که به عنوان مهمان سیدالشهدا(ع) مانع نشویم و جلوی آن‌ها را نگیریم. آن‌ها مهمان سیدالشهدا هستند اما شأن مجلس هم باید حفظ شود.

با هر شکل و وضعیتی نمی‌توان وارد مکان‌های مقدس شد

وی افزود: اگر فرد بی‌حجابی به فرض بخواهد وارد حرم امام رضا(ع) باید آداب را رعایت کند و شأن آن را حفظ کند. همین‌طوری نمی‌توان وارد آن شد.

عالی گفت: در قرآن داریم زمانی که حضرت موسی(ع) بنا دارد آن سرزمین مقدس شود خداوند می‌فرماید: « فَاخْلَعْ نَعْلَیْکَ، کفشت را دربیاور» این‌جا سرزمین مقدس است و همین‌طوری نمی‌توان وارد آن شد.

رعایت حجاب که در همه جا وظیفه است

این سخنرانی مذهبی تصریح کرد: در مجالس سیدالشهدا، براساس روایات، ملائکه حضور دارند. امام صادق(ع) در خانه‌اش روضه داشت. ابوهارون مکفوف وقتی روضه خواند، همه گریه کردند. بعد امام فرمود که تعداد ملائکه‌ای که حضور داشتند، بیشتر از آدم‌ها بود. ازدحام ملائکه در مجلس اهل بیت(ع) به خصوص روضه سیدالشهدا(ع) بسیار است. «فَوْجٌ یَنْزِلُ وَ فَوْجٌ یَصْعَدُ؛ دست دسته بالا و پایین می‌روند».

وی گفت: در چنین مجالس مقدسی باید شئون را حفظ کرد. رعایت حجاب در همه جا وظیفه است. بیرون و درون ندارد و وظیفه شرعی است، اما به خصوص در مجالس مقدس باید بیشتر رعایت کرد. بنابراین منافاتی ندارد که اگر فرد بی‌حجاب خواست حاضر شود، به او خوش‌آمد بگوییم اما محترمانه هم تذکر دهید که شأن مجلس سیدالشهدا حفظ شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا