هشت صبح: وکلای ژائیر بولسونارو رئیس جمهوری سابق برزیل سه‌شنبه اعلام کردند وی موافقت کرده است تا جواهرات اهدایی سعودی‌ها را تحویل دهد. به گزارش خبرگزاری فرانسه، روزنامه استادو دل سائوپائولو پیشتر گزارش داده بود که ماموران مالیاتی در اکتبر ۲۰۲۱ از کیف یک مقام وزارت معادن و انرژی برزیل که از سفر رسمی به […]

 هشت صبح: وکلای ژائیر بولسونارو رئیس جمهوری سابق برزیل سه‌شنبه اعلام کردند وی موافقت کرده است تا جواهرات اهدایی سعودی‌ها را تحویل دهد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، روزنامه استادو دل سائوپائولو پیشتر گزارش داده بود که ماموران مالیاتی در اکتبر ۲۰۲۱ از کیف یک مقام وزارت معادن و انرژی برزیل که از سفر رسمی به خاورمیانه بازگشته بود، یک جعبه جواهر به ارزش ۳.۲ میلیون دلار کشف و ضبط کردند.

بنتو آلبوکرک وزیر سابق معادن و انرژی به این روزنامه گفت که یک جعبه جواهرات دیگر از جمله یک ساعت مچی و یک خودکار لوکس ساخت برند سوئیسی شوپارد نیز وجود داشت که در فرودگاه به ماموران اعلام نشد.

بولسونارو این اقلام را نزد خود نگه داشت زیرا آنها را اهدایای خصوصی می‌دانست که نیازی به اعلام آنها نبود.

یک قاضی دادگاه فدرال حساب‌ها (TCU) که بر دارایی‌های دولتی نظارت می‌کند، هفته گذشته از بولسونارو و آلبوکرک خواست این هدایا را تحویل دهند تا درباره تعلق آنها به ملت با شخصی بودن آنها تصمیم‌گیری شود. قاضی از بولسونارو خواست تا از این هدایا استفاده نکند.

بولسونارو در اکتبر ۲۰۲۲ در انتخابات ریاست جمهوری از لوئیز ایناسیو لولا داسیلوا شکست خورد و از آن هنگام تاکنون در ایالت فلوریدای آمریکا به سر می‌برد.


جنجال بر سر هدیه سعودی ها به رییس جمهور سابق برزیل