جشنواره فیلم رسام گفتمان جهانی در بین عدالت‌خواهان ایجاد کند

Print Friendly, PDF & Email

سرلشکر باقری:

جشنواره فیلم رسام گفتمان جهانی در بین عدالت‌خواهان ایجاد کند

جشنواره فیلم رسام گفتمان جهانی در بین عدالت‌خواهان ایجاد کند

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در پیامی تأکید کرد: جشنواره بین‌المللی رسام با محوریت تولیدات فیلم‌های کوتاه دفاع مقدس و مقاومت باید تلاش کندگفتمان جهانی در بین عدالت‌خواهان ایجاد کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح به‌مناسبت برگزاری چهارمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه دفاع مقدس و مقاومت «رسام» در پیامی تأکید کرد که این جشنواره باید با معرفی، نشر و تعمیق فرهنگ و ارزش‌های دفاع مقدس و مقاومت، که از وظایف اصلی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس است، به گفتمان جهانی در بین آزادگان و عدالت‌خواهان مبدل شود.

متن این پیام به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

سینمای دفاع مقدس و مقاومت افتخار دارد سال‌ها حکایت‌گر دلدادگی، ایثار و پایمردی فرزندان رشید ایران عزیز در هشت فصل عشق، جهاد و مقاومت باشد؛ مردان و زنان وارسته‌ای که رسالت خویش را در نثار جان عزیزشان دیدند و برای پایایی و مانایی میهن، ملت، ارزش‌های اسلام و انقلاب اسلامی و تحقق فرمان الهی حضرت امام خمینی (رحمت الله علیه) آسمانی شدند.

ایستادگی و مقاومت ملت ایران در برابر تجاوز دشمن از جنوب تا شمال غرب ایران برای همیشه‌ی تاریخ، جاودانه خواهد بود. در این میان نام خرمشهر، آبادان و دزفول، در جغرافیای خوزستان قهرمان، برای همیشه بر تارک تاریخ این سرزمین خواهد درخشید و یاد و نام مدافعان و حماسه‌سازان دین و میهن تا ابد روشنی‌بخش آسمان آبی ایران عزیز خواهد بود.

جهان امروز بیش از هر زمانی به نشر فرهنگ ایثار و مقاومت، ظلم‌ستیزی و عدالت‌گستری محتاج است؛ مقاومت ی از سر قدرت و عزت که تجربه بیش از چهار دهه انقلاب اسلامی مؤید این باور است؛ مقاومتی دلیرانه و حماسی که دشمنان مدعی حاکمیت جهانی را به زانو درآورده است. از این رو نه‌تنها دلاوری‌ها و مقاومت مردم عزیز ایران و مجاهدان راه حق و حقیقت در جای جای جهان هرگز فراموش نخواهد شد، بلکه باور داریم بیداری اسلامی و حرکت‌های آزادی‌خواهانه سراسر جهان تأثیر گرفته از ایستادگی ملت ایران و برگرفته از ارزش‌های متعالی انقلاب اسلامی در برابر استکبار جهانی و رهبری داهیانه و حکیمانه ولی امر مسلمین جهان حضرت امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) است و این حرکت پرشتاب بیش از گذشته به پیش خواهد رفت.

جشنواره بین‌المللی رسام با محوریت تولیدات فیلم‌های کوتاه دفاع مقدس و مقاومت که چهارمین دوره خود را در فضای عطرآگین خوزستان پشت سر می‌گذارد، باید تلاش کند با معرفی، نشر و تعمیق فرهنگ و ارزش‌های دفاع مقدس و مقاومت که از وظایف اصلی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس است، به گفتمان جهانی در بین آزادگان و عدالت‌خواهان مبدل شود.

انتظار می‌رود جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه رسام، با بهره‌گیری از ظرفیت‌های گسترده هزاران هنرمند متعهد، آزاده و شجاع سراسر دنیا که طی چهار دوره جشنواره با همه سختی‌ها و محدودیت‌های برخی کشورها، خصوصاً امپراطوری رسانه‌ای نظام سلطه، فریادگر ایستادگی و مقاومت در برابر نظام استکبار بودند، جریانی اثربخش و الهام‌آفرین ایجاد نموده و بر رشد و بالندگی آن بیفزاید.

از سازمان هنری و امور سینمایی دفاع مقدس و ادارات کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان‌ها که با حمایت‌ها و تلاش‌های خود، زمینه‌ساز «جهاد تبیین» در عرصه دفاع مقدس و مقاومت برای هنرمندان متعهد عزیز بوده تا با زبان و بیان هنر، از دریچه دوربین، زیبایی‌‎ها، ارزش‌ها و معارف دفاع مقدس و مقاومت را خلاقانه به تصویر کشند، صمیمانه قدردانی نموده و به همه دست‌اندرکاران خصوصاً هنرمندان جوان و مشتاق همراه این جشنواره از سراسر جهان و برگزارکنندگان این جشنواره خدا قوت عرض می‌نمایم و از درگاه ذات اقدس احدیت برای یکایک شما سلامتی و توفیقات روزافزون در این جهاد فرهنگی را مسئلت دارم.

والسلام علیکم و رحمهالله برکاته

سرلشکر پاسدار محمد باقری
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح

بهمن‌ماه ۱۴۰۱

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا