جزئیات گفتگوی تلفنی وزیر خارجه و مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا / امیرعبداللهیان: همکاری‌های ایران و آژانس در چارچوب فنی و حقوقی تداوم خواهد یافت

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش هشت صبح و به نقل از انتخاب :

در گفت و گوی تلفنی امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران و جوزف بورل، نماینده عالی اتحادیه اروپا در امور خارجی و سیاست امنیتی، طرفین درخصوص آخرین تحولات غزه و همکاری های جمهوری اسلامی ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی تبادل نظر کردند.

امیرعبداللهیان با تأکید بر لزوم توقف جنایات رژیم صهیونیستی، اظهار داشت: ضروری است در اسرع وقت حملات نظامی رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه متوقف شود و امکان ارسال کمک‌های بشر دوستانه فراهم گردد.

رئیس دستگاه دیپلماسی ایران با هشدار نسبت به طراحی و اقدام رژیم صهیونیستی برای کوچاندن اجباری فلسطینی‌ها از سرزمین خود تاکید کرد: ریشه وضعیت فعلی، ناشی از اشغال و تجاوزگری رژیم صهیونیستی است و در صورت عدم توقف جنایات جنگی رژیم اسرائیل علیه غزه و کرانه باختری، امکان گسترش عمیق دامنه جنگ در منطقه وجود دارد.

امیرعبداللهیان سیاست‌های حمایتی آمریکا را مشوق رژیم صهیونیستی برای تداوم تجاوز نظامی و  کشتار غیرنظامیان در غزه و نیز عامل مهمی در تداوم و گسترش جنگ دانست.

رییس دستگاه دیپلماسی کشورمان در بخش دیگری از این گفت و گو، ضمن اشاره به آخرین وضعیت همکاری‌های جمهوری اسلامی ایران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، خاطر نشان کرد: این همکاری‌ها در چارچوب فنی و حقوقی تداوم خواهد یافت.

جوزف بورل نماینده عالی اتحادیه اروپا در امور خارجی و سیاست امنیتی نیز اظهار داشت: لازم است تنش ها در نوار غزه و کرانه باختری هر چه زودتر متوقف شود.

بورل تاکید کرد: اتحادیه اروپا تلاش می کند اسرائیل را به احترام به حقوق بین‌الملل متعهد سازد.

وی ضمن تصریح بر نقش جمهوری اسلامی ایران در کمک به کاهش تنش ها در منطقه، افزود: ما هم معتقدیم راه حل موضوع فلسطین، تمرکز بر مسیر دیپلماتیک است و هرگونه تداوم حملات نظامی منجر به تشدید بحران خواهد شد.

جوزف بورل همچنین ابراز امیدواری کرد:  همکاری های سازنده ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تداوم یابد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا