مرتضوی در حاشیه هیئت دولت: جزئیات برداشت از صندوق توسعه ملی/ ۶۷۰ هزار فرصت شغلی ایجاد شد وزیر کار ضمن با بیان اینکه در ۷ ماهه امسال ۶۷۰ هزار فرصت شغلی ایجاد شد، گفت: بخشی از منابع برداشتی از صندوق ملی صرف طرح‌های عمرانی و بخشی هم صرف اشتغال خواهد شد. به گزارش خبرنگار مهر، […]

مرتضوی در حاشیه هیئت دولت:

جزئیات برداشت از صندوق توسعه ملی/ ۶۷۰ هزار فرصت شغلی ایجاد شد

جزئیات برداشت از صندوق توسعه ملی/ ۶۷۰ هزار فرصت شغلی ایجاد شد

وزیر کار ضمن با بیان اینکه در ۷ ماهه امسال ۶۷۰ هزار فرصت شغلی ایجاد شد، گفت: بخشی از منابع برداشتی از صندوق ملی صرف طرح‌های عمرانی و بخشی هم صرف اشتغال خواهد شد.

به گزارش خبرنگار مهر، سید صولت مرتضوی امروز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیئت دولت در مورد استجازه دولت از رهبر معظم انقلاب برای برداشت از صندوق توسعه ملی اظهار کرد: ۱۰ درصد برداشت از صندوق توسعه ملی که رئیس سازمان برنامه و بودجه به آن اشاره داشت، بخشی برای طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای یا همان طرح‌های عمرانی و بخشی هم برای اشتغال در نظر گرفته خواهد شد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین درباره تشکیک مجلس نسبت به آمار مربوط به پرداخت‌ها و اعتبارات تولید و اشتغال در کشور با بیان اینکه اختلاف بین پیشنهادات دولت و مصوبات مجلس است و امیدواریم مشکلات رفع شود، اظهار کرد: تسهیلات اشتغال از سال قبل به شکل مطلوب پرداخت شده است و برای سال جاری نیز بر اساس پیشنهادات دولت در بخش منابع و مصارف لایحه بودجه، این بخش با افزایش قابل توجهی مواجه شد.

وی افزود: همچنین دولت با افزایش قیمت برخی کالاها، به شدت مخالفت کرد و بر همین اساس نیز این افزایش‌ها صورت نگرفت؛ از این رو همه تلاش ما این است که منابع مربوط به تولید و اشتغال را تأمین کنیم.

مرتضوی تصریح کرد: بر اساس آخرین آمار در هفت ماه نخست امسال ۶۷۰ هزار فرصت شغلی ایجاد شده است و اولویت نخست ماه این وزارتخانه پرداخت حقوق و معوقات جامعه هدف است.

وی همچنین اظهار کرد: دستور رئیس‌جمهور این است که حداکثر مساعدت در حق تامین اجتماعی صورت بگیرد.

وی افزود: در دو سه هفته گذشته حسب تاکیدات رئیس‌جمهور بخشی از مطالبات سازمان تامین اجتماعی یعنی تقریباً نزدیک به ۱۱۰ هزار میلیارد تومان از دولت و سهام شرکت‌ها واگذار شد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: تلاش داریم تا پایان سال بازنشستگان تامین اجتماعی و مجموعه تحت پوشش دغدغه‌ای نداشته باشند.