سیاسی

جزئیاتی از برگزاری مراسم تشییع رئیسی و همراهان در تهران و دیگر شهر‌ها

به گزارش هشت صبح و به نقل از انتخاب :

فارس: معاون اجرایی رئیس‌جمهور، جزئیاتی از برگزاری مراسم تشییع رئیسی و همراهان در تهران و دیگر شهرهای کشور را اعلام کرد.

 

حسن منصوری معاون اجرایی رئیس‌جمهور در گفت‌وگویی با اشاره به جزئیاتی از برگزاری مراسم تشییع شهدای خدمت، گفت: فردا ساعت ۹:۳۰ صبح مراسم تشییع از میدان شهدا تا مصلی در تبریز برگزار می‌شود.

 

وی افزود: همچنین فردا ساعت ۱۶:۳۰ پیکر شهدا در حدفاصل مسجد جمکران تا حرم حضرت معصومه در قم نیز تشییع خواهد شد.

 

معاون اجرایی رئیس‌جمهور، تصریح کرد: در ساعات پایانی فردا، پیکرها به مصلای امام خمینی تهران منتقل می‌شود تا مراسم وداع برگزار شود، چهارشنبه صبح نیز مراسم تشییع در تهران برگزار می‌شود. 

 

منصوری ادامه داد:‌پنجشنبه صبح در بیرجند مراسم تشییع خواهیم داشت و سپس پیکرهای مطهر به مشهد منتقل می‌شود. 

 

رئیس کمیته تشییع شهدای خدمت در پایان خاطرنشان کرد: مراسم تشییع و تدفین آیت‌الله رئیسی پنجشنبه شب در حرم امام رضا(ع) برگزار خواهد شد.

 

براساس این گزارش،‌ یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ بالگرد حامل رئیس جمهوری اسلامی ایران و همراهانش که برای بازدید از سد خداآفرین و افتتاح چندین طرح ملی و استانی به آذربایجان شرقی رفته بودند، به علت شرایط نامساعد آب و هوایی ، دچار سانحه شد و تمام سرنشینان بالگرد به شهادت رسیدند.

 

در این سانحه هوایی، سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور و همراهان او از جمله امیرعبداللهیان وزیر امورخارجه،  آیت‌الله آل هاشم امام جمعه تبریز،  رحمتی استاندار آذربایجان شرقی، و همچنین سرتیم حفاظت رئیس جمهور و خلبانان و کادر پرواز بالگرد به شهادت رسیدند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا