هشت صبح: آرنه شوئنبوم، رئیس آژانس ملی امنیت سایبری آلمان به دنبال انتشار گزارش‌هایی مبنی بر «ظن ارتباط با دستگاه های اطلاعاتی روسیه» با تصمیم وزیر کشور آلمان برکنار شد. به گزارش  یورونیوز، خبرگزاری «دی پی آی» آلمان اعلام کرد، نانسی فایزر، وزیر کشور آلمان، شوئنبوم، از افراد خبره دستگاه‌های امنیتی را را از کار […]

هشت صبح: آرنه شوئنبوم، رئیس آژانس ملی امنیت سایبری آلمان به دنبال انتشار گزارش‌هایی مبنی بر «ظن ارتباط با دستگاه های اطلاعاتی روسیه» با تصمیم وزیر کشور آلمان برکنار شد.

به گزارش  یورونیوز، خبرگزاری «دی پی آی» آلمان اعلام کرد، نانسی فایزر، وزیر کشور آلمان، شوئنبوم، از افراد خبره دستگاه‌های امنیتی را را از کار برکنار کرده است.

این مقام امنیتی یک دهه پیش یک شرکت امنیت سایبری تاسیس کرد که متخصصان موسسات دولتی و بخش خصوصی را گرد هم می‌آورد. رسانه‌های آلمانی هفته پیش گزارش‌هایی مبنی بر ارتباط آرنه شوئنبوم با دستگاه اطلاعاتی روسیه افشا کردند. به ادعای این رسانه‌ها یکی از افرادی که عضو هیات مدیره شرکت شوئنبوم بوده، یک مامور اطلاعاتی اسبق روسیه است.

هنوز هیچ دادگاهی در این زمینه تشکیل نشده است.

رابطه بین آلمان و روسیه پس از حمله روسیه به اوکراین در ۲۴ فوریه گذشته به سردی گرایید. مقامات آلمانی نگرانی زیادی دارند که حامیان روسیه، زیرساخت‌های حیاتی این کشور را مورد تهدید قرار دهند.

در هفته‌های گذشته انفجار در خطوط لوله گاز «نورد استریم» باعث نشت گاز شد و همچنین هک کردن سامانه خط آهن آلمان باعث تعویق حرکت بسیاری از قطارها برای ۳ ساعت شد.

مسکو هر گونه دست داشتن در این دو خرابکاری را رد کرده است.


جاسوسی رئیس آژانس ملی امنیت سایبری آلمان برای روسیه