سیاسی

ثبت‌نام داوطلبان ریاست‌جمهوری از فردا آغاز می‌شود – هشت صبح

به گزارش هشت صبح و به نقل از مهر :

به گزارش خبرنگار مهر، «احمد وحیدی» وزیر کشور امروز در حاشیه جلسه هیات دولت با حضور در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در حالی که در سوگواری و مصیبت ضایعه بزرگ فقدان رییس‌جمهور شهید و همراهانش هستیم اما باید وظیفه و تکلیف خود را به درستی انجام بدهیم.

وی افزود: همه مقدمات برای برگزاری انتخابات فراهم و کارهایی مانند تشکیل ستاد انتخابات، تشکیل هیأت‌های اجرایی، ابلاغ به استان‌ها و تشکیل کمیسیون تبلیغات که در قانون پیش‌بینی شده بود، اتفاق افتاده و فردا پنج‌شنبه هم روز اول ثبت‌نام داوطلبان است.

وحیدی اظهار کرد: از فردا ساعت ۸ صبح تا ۱۸ هر روز به مدت پنج روز داوطلبان ریاست‌جمهوری می‌توانند ثبت‌نام کنند و داوطلبان بر اساس شرایطی که پیش‌بینی شده است، باید حایز شرایط سِنی و نداشتن محکومیت‌های کیفری و سایر شرایطی که در ابلاغیه‌ها درج شده، باشند.

وزیر کشور گفت: بعد از ثبت‌نام، احراز هویت‌ها به عهده شورای نگهبان خواهد بود و بعد از آن، داوطلبان به مدت ۲ هفته برای تبلیغات فرصت دارند.

وی افزود: گام به گام تا ۸ تیر که مرحله اول انتخابات است، جلو خواهیم رفت؛ اگر کسی حایز اکثریت شد که به عنوان رییس‌جمهور انتخاب خواهد شد و اگر کسی حایز اکثریت نشد، مرحله دوم انتخابات، یک هفته بعد در تاریخ ۱۵ تیر برگزار می‌شود.

در حال تکمیل…

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا