به گزارش خبرگزاری مهر، سرلشکر محمد باقری در دیدار با «محمد شیاع السودانی» نخست وزیرعراق با اشاره به مشترکات دینی، مذهبی، فرهنگی، تاریخی، گفت: مواضع خردمندانه و شجاعانه دولت عراق و جنابعالی در رابطه با قضیه فلسطین و جنگ غزه بسیار ارزشمند و شایسته قدردانی است. وی ضمن تشکر از پیگیری و دستور قاطع دولت […]


به گزارش خبرگزاری مهر، سرلشکر محمد باقری در دیدار با «محمد شیاع السودانی» نخست وزیرعراق با اشاره به مشترکات دینی، مذهبی، فرهنگی، تاریخی، گفت: مواضع خردمندانه و شجاعانه دولت عراق و جنابعالی در رابطه با قضیه فلسطین و جنگ غزه بسیار ارزشمند و شایسته قدردانی است.

وی ضمن تشکر از پیگیری و دستور قاطع دولت عراق برای خلع سلاح و دور کردن گروه‌های مسلح ضدانقلاب در منطقه اقلیم که با تنظیم و امضای توافق‌نامه امنیتی به نتیجه رسید، گفت: انتظار می‌رود تکمیل فرآیند خلع سلاح این گروه‌ها با جدیت پیگیری شود.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح، حضور نیروهای بیگانه، به ویژه آمریکایی‌ها در منطقه را عامل مهم ناامنی و بی‌ثباتی دانست و تصریح کرد: امنیت در منطقه تنها با وحدت بین کشورهای همسایه امکان‌پذیر است.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح، مسأله فلسطین را مهم‌ترین مسیله منطقه و جهان اسلام عنوان کرد و افزود: عملیات بسیار مهم و راهبردی طوفان‌الاقصی پایه‌های لرزان رژیم صهیونیستی را متزلزل کرد و به معرض دید جهانیان گذاشت.

نخست‌وزیر عراق نیز در این دیدار ضمن تشکر از موضع‌گیری دولت و مردم ایران در خصوص جنگ غزه، گفت: در واقع این جنگ، مواضع کشورها را به خوبی مشخص کرد و رژیم کودک‌کش اسرائیل چهره واقعی خود را به دنیا نشان داد.

«محمد شیاع السودانی» افزود: امروز کشور عراق به برکت نیروهای مسلح مقتدر، شاهد امنیت پایدار است و در این راستا با توجه به مشترکات فراوان بین دوکشور ایران و عراق، می‌توانیم همکاری‌های بیشتری را با یکدیگر داشته باشیم.

نخست‌وزیر عراق، اقتدار و صلابت نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در حوزه‌های دفاعی، امنیتی و موشکی را باعث افتخار دانست و خاطرنشان کرد: دو کشور ایران و عراق ضمن ارتقا سطح همکاری‌های دوجانبه در حوزه‌های مختلف، باید با همکاری و تعامل دوسویه، مسائل مربوط به گروهک‌های کردستان عراق را حل کنند.