توسعه مسکن نیروهای مسلح در دستور کار قرار گرفت

Print Friendly, PDF & Email

امضای تفاهم‌نامه بین وزارت تعاون و ستاد کل نیروهای مسلح؛

توسعه مسکن نیروهای مسلح در دستور کار قرار گرفت

توسعه مسکن نیروهای مسلح در دستور کار قرار گرفت

تفاهم‌نامه همکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و ستاد کل نیروهای مسلح با هدف هدایت، حمایت و نظارت بر شرکت‌های تعاونی مسکن متولی ساخت مسکن کارکنان نیروهای مسلح امضا شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مهدی مسکنی معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در آئین امضای این تفاهم‌نامه با اشاره به کارکرد مهم تعاونی‌ها در توسعه مسکن در ایران، گفت: با هدف هم‌افزایی و بهره‌مندی از ظرفیت‌های موجود، اساسنامه تدوین‌شده در این زمینه به ادارات کل استان‌ها ابلاغ می‌شود.

وی با تأکید بر اهمیت آگاه‌سازی و آموزش مدیران و مجریان توسعه مسکن نیروهای مسلح در استان‌ها، افزود: تسهیل در تصویب درخواست یگان‌های نیروهای مسلح و صدور مجوز تشکیل تعاونی مسکن کارکنان حداکثر ۱۵ روز پس از ارائه درخواست به ادارات کل استانی نیز از مهم‌ترین محورهای این تفاهم‌نامه است.

مسکنی گفت: حمایت از شرکت‌های تعاونی مسکن تشکیل شده و نظارت بر عملکرد آنان نیز در دستور کار خواهد بود.

سید مجید ابن‌الرضا فرمانده قرارگاه مسکن نیروهای مسلح نیز در این نشست با تقدیر از پیشگامی وزارت تعاون برای ساماندهی و توسعه مسکن نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، گفت: همسو با دیدگاه فرمانده معظم کل قوا، نگاه ویژه‌ای در سطح ستاد کل نیروهای مسلح به تعاونی‌ها وجود دارد.

وی افزود: در ساخت مسکن برای نیروهای مسلح ضمن بهره‌مندی از هدایتگری‌های وزارت کار برای تشکیل تعاونی‌ها از ظرفیت‌های وزارت راه و شهرسازی نیز بهره‌مند می‌شویم.

فرمانده قرارگاه مسکن ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به اهمیت نظارت بر عملکرد شرکت‌های تعاونی مسکن از جمله تطبیق اساسنامه با اصلاحات قانون بخش تعاونی، اظهار کرد: برگزاری مجامع، کنترل صورت‌های مالی و ارائه گزارش‌ها بر اساس موارد مدنظر معاونت امور تعاون را بر اساس این تفاهم‌نامه دنبال می‌کنیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا