هشت صبح: وزیر راه و شهرسازی پس از چندروز سکوت، در واکنش به اتهام به یکی از مشاوران خود اعلام کرد تحقیق درباره اتهامات فرد مزبور بوسیله دستگاه نظارتی درون دولت موجب سوءاستفاده دشمنان نظام و تخریب کارکنان خدوم وزارت راه و شهرسازی خصوصا جوانان انقلابی و پر کار وزارتخانه شده است. رستم قاسمی ـ […]

هشت صبح: وزیر راه و شهرسازی پس از چندروز سکوت، در واکنش به اتهام به یکی از مشاوران خود اعلام کرد تحقیق درباره اتهامات فرد مزبور بوسیله دستگاه نظارتی درون دولت موجب سوءاستفاده دشمنان نظام و تخریب کارکنان خدوم وزارت راه و شهرسازی خصوصا جوانان انقلابی و پر کار وزارتخانه شده است.

رستم قاسمی ـ وزیر راه و شهرسازی به خبر منتشر شده درخصوص دستگیری یکی از مشاوران خود واکنش نشان داد و در اطلاعیه‌ای اعلام کرد تا نهایی نشدن تحقیقات توسط نهادهای نظارتی و قوه قضائیه، کلیه مطالب ذکر شده صرفاً گمانه‌زنی است که صحت و سقم آن مشخص و مورد تأیید نیست.

چرا رستم قاسمی اینگونه آبروی خود را خرج مشاور کرده است؟

در اطلاعیه وزیر راه و شهرسازی آمده است: اخیراً خبر منتشره پیرامون یکی از مشاوران اینجانب و تحقیق درباره اتهامات فرد مزبور بوسیله دستگاه نظارتی درون دولت موجب سوءاستفاده دشمنان نظام و تخریب کارکنان خدوم وزارت راه و شهرسازی خصوصا جوانان انقلابی و پر کار وزارتخانه شده است. در این زمینه خاطرنشان می‌شود این پرونده در مراحل ابتدایی بوده و تا نهایی نشدن تحقیقات توسط نهادهای نظارتی و قوه قضائیه به جهت حفظ حریم خصوصی افراد هیچگونه اطلاعاتی از پرونده منتشر نشده و کلیه مطالب ذکر شده صرفاً گمانه‌زنی است که صحت و سقم آن مشخص و مورد تأیید نیست.

در قسمتی دیگری از این اطلاعیه آمده است: اینجانب به عنوان وزیر راه و شهرسازی، ضمن تأکید بر اعتماد کامل به نهادهای نظارتی دولت، رسیدگی دقیق و بدون ملاحظه درباره اتهام هر فرد در هر جایگاهی را لازم و واجب دانسته و آمادگی این وزارتخانه را برای همکاری در تکمیل تحقیقات و روشن شدن حقایق اعلام می‌کنم. لکن لازم است رسانه‌ها از گمانه‌زنی‌های بی‌پایه تا قبل از اثبات اتهام در مرجع صالح قضایی و خدشه به آبروی افراد، دوری کنند.

در پایان این اطلاعیه آمده است: البته در طول یک سال گذشته اقدامات مهمی برای بستن گلوگاه‌های فساد در حیطه وزارت راه و شهرسازی انجام شده است که بعضا با تبلیغات سنگین تخریبی برای کُند شدن این روند مواجه شده است که از جمله این اقدامات می‌توان به شفافیت فراگیر سازمانی، حذف امضاهای طلایی، عدالت در فرصت‌های اقتصادی، بازپس‌گیری اموال و املاک ملی در اختیار سوءاستفاده‌گران اشاره کرد که ان‌شاءالله گزارش کامل آن به اطلاعیه‌ای مردم شریف خواهد رسید».

بنابراین گزارش در روزهای اخیر خبر دستگیری یکی از مشاوران رستم قاسمی ـ وزیر راه و شهرسازی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد. همزمان با این اتفاق، قاسمی به دلیل آسیب به مهره‌های کمر در بیمارستان بستری شد. او روز گذشته پس از ترخیص از بیمارستان در جلسه شورای عالی مسکن حضور یافت و امروز هم در نشست مسکن با معاونان و مدیران وزارتخانه شرکت کرد.


توجیه عجیب آقای وزیر درباره بازداشت مشاورش