به گزارش پایگاه خبری هشت صبح به نقل از ایرنا، «نارندرا مودی» نخست وزیر هند در این توییت که به زبان فارسی منتشر کرد، افزود: راه های تعمیق همکاری های تجاری و فرهنگی بین هند و ایران را مورد بحث و بررسی قرار دادیم. سید ابراهیم رئیسی امروز در حاشیه پانزدهمین نشست گروه بریکس، در دیدار آقای «نارندرا […]

به گزارش پایگاه خبری هشت صبح به نقل از ایرنا، «نارندرا مودی» نخست وزیر هند در این توییت که به زبان فارسی منتشر کرد، افزود: راه های تعمیق همکاری های تجاری و فرهنگی بین هند و ایران را مورد بحث و بررسی قرار دادیم.

سید ابراهیم رئیسی امروز در حاشیه پانزدهمین نشست گروه بریکس، در دیدار آقای «نارندرا مودی» نخست وزیر هند، با اشاره به سابقه روابط دیرینه تمدنی و فرهنگی دو کشور اظهار داشت: ایران و هند همواره روابط دوستانه‌ای داشته‌اند و در حال حاضر نیز روابط سیاسی و دیپلماتیک حسنه‌ای دارند، اما روابط اقتصادی فیمابین متناسب با این روابط دوستانه توسعه نیافته است.

رئیس جمهور افزود: ایران و هند ظرفیت‌ها و زمینه‌های خوبی برای گسترش همکاری‌ها در عرصه‌های علمی، فناوری، فضایی، انرژی و ترانزیت دارند. همچنین تقویت همکاری‌های فیمابین در زمینه کریدور شمال-جنوب می‌تواند منافع هر دو کشور و هر دو ملت را تامین کند.
«نارندرا مودی» نخست وزیر هند نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از پیوستن کشورمان به گروه «بریکس» گفت: حضور ایران در این گروه می‌تواند انرژی مضاعفی به فعالیت‌های آن ببخشد.

نخست وزیر هند ضمن اشاره به سوابق روابط تمدنی و فرهنگی دو کشور، از علاقمندی کشورش برای گسترش هر چه بیشتر روابط فیمابین در عرصه‌های مختلف خبر داد.


توئیت فارسی نخست‌وزیر هند درباره دیدار با «رئیسی» – پایگاه خبری هشت صبح