تنوع پهپادی ارتش در حوزه‌های ماموریتی مختلف – هشت صبح

Print Friendly, PDF & Email


به گزارش خبرگزاری مهر، امیر سرتیپ محمد داود صارمی معاون آماد، پشتیبانی و تحقیقات صنعتی ارتش در گفت‌وگو با روابط عمومی ارتش، با اشاره به الحاق سامانه‌های پدافندی رسول به نیروی پدافند هوایی، اظهارداشت: تجهیز حداکثری ارتش جمهوری اسلامی به سامانه‌های پهپادی از دیرباز در دستور کار قرار گرفته و امروز شاهد تبلور عینی اقتدار هوایی ارتش در حوزه پهپادی در تایپ‌های پروازی و ماموریتی متنوع هستیم.

وی با اشاره به اهمیت الحاق سامانه‌های پدافندی رسول به نیروی پدافند هوایی، گفت: این سامانه که از قابلیت‌های رزمی و عملیاتی قابل توجهی برخوردار است، لایه‌های پدافندی ارتش را در مقابله با تهدیدات هواپایه مستحکم‌تر و نفوذناپذیر از گذشته می‌کند.

سرتیپ صارمی توانمندی ارتش را در حوزه به کارگیری سامانه‌های پهپادی را گسترده عنوان کرد و افزود: قطعاً عملکرد پهپادهای پدافندی برای نیروهای مسلح با کاهش هزینه و بازدهی قابل توجه همراه خواهد بود.

وی سامانه پدافندی رسول را برگ زرینی در افتخارات صنعت دفاعی کشور عنوان کرد و این نقطه آغازین را بسترساز پیشرفت‌های گسترده در حوزه حراست از آسمان کشور بیان داشت.

معاون آماد، پشتیبانی و تحقیقات صنعتی ارتش در پایان از حمایت‌های بی دریغ فرماندهی و هیئت رئیسه ارتش جمهوری اسلامی ایران در ایجاد ظرفیت‌های لازم جهت ساخت و تولید انواع سامانه‌ها و پرنده‌های هدایت پذیر بدون سرنشین در طیف‌های پروازی مختلف تشکر و قدردانی کرد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا