تماس تلفنی روسای مجالس قطر، امارات، عمان، سوریه، ترکیه با قالیباف

Print Friendly, PDF & Email

رؤسای مجالس قطر، امارات، عمان، سوریه، ترکیه و تونس روسای مجالس قطر، امارات و عمان در تماس‌های جداگانه‌ای با محمد باقر قالیباف ضمن تسلیت به مردم ایران، انفجار تروریستی در کرمان را محکوم کردند.

به گزارش ایسنا، صبح امروز (پنج‌شنبه ۱۴ دی) روسای مجالس قطر، امارات و عمان در تماس‌های جداگانه‌ای با محمدباقر قالیباف  رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن ابراز همدردی با مردم ایران، حادثه تروریستی گلزار شهدای کرمان  را محکوم کرده و ابراز امیدواری کردند تا هیچ کشوری شاهد چنین اتفاقاتی که موجب داغدار شدن مردم می‌شود، نباشد.

روسای مجالس این کشورها خواستار ورود مجامع بین‌المللی برای جلوگیری توسعه تروریسم و فعالیت‌های غیرانسانی شدند و پیام تسلیت ملت و نمایندگان پارلمان کشور خود را به رئیس مجلس شورای اسلامی و مردم ایران ابلاغ کردند.

رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن تشکر و قدردانی از ابراز همدردی روسای مجالس قطر، امارات و عمان، بر اجماع جهانی برای مبارزه جدی با تروریسم تأکید کرد.

قالیباف تاکید کرد: بدون شک تروریست‌ها به دلیل ارتکاب چنین فاجعه‌ای، پاسخ سختی از سوی جمهوری اسلامی ایران دریافت می‌کنند. قطعاً تروریست‌ها عواقب این جنایت خود را به‌زودی می‌بینند و جمهوری اسلامی ایران از عوامل فاجعۀ رخ‌داده در کرمان انتقام می‌گیرد.

وی تصریح کرد: برای پایان‌دادن به شرایط سخت غزه باید وظایف خود را در حمایت از مردم مظلوم فلسطین انجام دهیم تا همۀ جهان اتحاد پارلمان‌های کشورهای اسلامی و همچنین اعضای مجمع مجالس آسیایی در حمایت از فلسطین را مشاهده کنند.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا