وزیر کشور عنوان کرد؛ تلاش دولت معطوف به توقف افزایش نرخ تورم و کاهش آن است قم- وزیر کشور گفت: دولت تلاش کرد تا روند افزایشی تورم را متوقف و کاهش دهد و اصلاح اقتصادی در حوزه های ارزی و یارانه ها نیز در همین راستا بوده است. به گزارش خبرنگار، احمد وحیدی پیش از […]

وزیر کشور عنوان کرد؛

تلاش دولت معطوف به توقف افزایش نرخ تورم و کاهش آن است

تلاش دولت معطوف به توقف افزایش نرخ تورم و کاهش آن است

قم- وزیر کشور گفت: دولت تلاش کرد تا روند افزایشی تورم را متوقف و کاهش دهد و اصلاح اقتصادی در حوزه های ارزی و یارانه ها نیز در همین راستا بوده است.

به گزارش خبرنگار، احمد وحیدی پیش از ظهر پنجشنبه در جریان سفر به قم با آیت الله نوری همدانی از مراجع تقلید دیدار و گفتگو کرد.

احمد وحیدی در این دیدار با ارائه گزارشی از فعالیت‌های دولت سیزدهم اظهار داشت: دولت تلاش کرد تا روند افزایشی تورم را متوقف و کاهش دهد و اصلاح اقتصادی در حوزه‌های ارزی و یارانه‌ها نیز در همین راستا بوده است.

وزیر کشور عنوان داشت: موضوع سرمایه گذاری در کشور باید تقویت شود و امروز در کشورهای مختلف شاهدیم که سرمایه گذاری‌های بخش خصوصی در حوزه‌های مختلف بسیار است و این امر به رشد و پویایی اقتصاد کمک بسزایی می‌کند.

وی افزود: دشمنان در حوادث اخیر به اهداف خود دست نیافتند و تلاش می‌کنند تا بار دیگر اینگونه اقدامات خود را تکرار کنند.

وحیدی افزود: فعال سازی واحدهای تولیدی در سراسر کشور از جمله برنامه‌های دولت بوده که در طی این مدت ۴۵۰۰ واحد تولیدی احیا شد و این امر در راستای اشتغال آفرینی و کمک به تولید داخل بسیار مؤثر بوده است.

وحیدی بیان داشت: دولت تلاش کرده تا بخشی از مشکلات اقتصادی را با پرداخت یارانه‌ها در بخش‌های مختلف به صورت مستقیم و غیر مستقیم کاهش دهد.

وزیر کشور بیان داشت: انبار سازی کالاهای اساسی در کشور در برخی کالاها تا ۱۳۰ درصد افزایش یافته در خالی که در ابتدای فعالیت دولت وضعیت خوبی در این عرصه نداشتیم.

وی افزود: دولت تلاش کرد تا ارتباط خود را با همسایگان افزایش دهد و اقدامات لازم در جهت تقویت جایگاه کشور در عرصه‌های بین المللی نیز صورت گرفته است.

وحیدی با بیان اینکه اصلاحات اقتصادی در کشور اجتناب ناپذیر بوده است افزود: این امر مصوبه مجلس بوده که دولت تلاش کرد تا به بهترین نحو اصلاحات اقتصادی را انجام دهد و کارشناسان نیز بر انجام آن تاکید داشتند و هر چند نگرانی‌هایی در خصوص افزایش تورم بالا نیز وجود داشت.

وزیر کشور بیان داشت: دولتمردان امروز تمام تلاش خود را برای حل مشکلات به کار گرفته‌اند و رئیس جمهور نیز تلاش شبانه روزی دارد و این در حالی است که دشمنان نیز به توطئه‌های خود در عرصه‌های مختلف ادامه می‌دهند.


تلاش دولت معطوف به توقف افزایش نرخ تورم و کاهش آن است