تغییر در ژئوپلیتیک منطقه، موجب بی‌ثباتی و تصاعد بحران است – هشت صبح

Print Friendly, PDF & Email


به گزارش خبرگزاری مهر، «آرمن گریگوریان» دبیر شورای امنیت ملی ارمنستان که به تهران سفر کرده است، بعد از ظهر امروز یکشنبه با علی اکبر احمدیان نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران دیدار و با او درباره امور دوجانبه، تحولات منطقه قفقاز و مسائل بین‌المللی گفتگو کرد.

در این دیدار احمدیان با اشاره به آخرین تحولات منطقه قفقاز و ضرورت تلاش همه طرف‌ها برای استقرار آرامش و امنیت در منطقه، تصریح کرد: هرگونه تغییر در ژئوپلیتیک منطقه ناامن‌کننده و موجب بی‌ثباتی و تصاعد بحران است.

دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان، با تبیین سیاست اصولی و تغییرناپذیر جمهوری اسلامی در توسعه همکاری و تعامل با همسایگان و ایجاد منطقه‌ای عاری از هرگونه تنش و درگیری افزود: گفتگوهای صریح و سازنده میان کشورهای منطقه بسترساز امنیت پایدار، توسعه متوازن و رفاه و آسایش مردم منطقه است.

احمدیان تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد در زمینه بسترهای لازم را فراهم آورده، نشست بین کشورهای منطقه را تمهید نماید.

دبیر شورایعالی امنیت ملی، با تاکید بر تعاملات و همکاری‌های اقتصادی میان جمهوری اسلامی ایران و ارمنستان و ضرورت افزایش مبادلات تجاری مشترک، آمادگی کشورمان را برای ارتقا سطح روابط در همه حوزه‌ها اعلام کرد.

در این دیدار آرمن گریگوریان دبیر شورای امنیت ملی ارمنستان نیز با اشاره به روابط دیرینه دو کشور آمادگی ایروان را برای توسعه همه‌جانبه مناسبات با جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد.

دبیر شورای امنیت ملی ارمنستان با اشاره به نقش مؤثر جمهوری اسلامی در برقراری صلح و ثبات در منطقه قفقاز، استمرار نقش‌آفرینی کشورمان در این زمینه را خواستار شد.

آرمن گریگوریان، پروژه‌های اقتصادی، تجاری و صنعتی میان دو کشور را بسیار مهم و حائز اهمیت دانست و بر اجرای هر چه سریع‌تر آنها تاکید کرد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا