استودیو معماری Sukchulmok یک سازه قدیمی مربوط به سال ۱۹۸۳ را تغییر می‌دهد تا حال و هوایی معاصر را به این ساختمان که ساکن سئول، کره جنوبی است اضافه کند. هدف اصلی حفظ سازه و جلوگیری از تخریب آن به منظور احداث یک ساختمان جدید است. به گزارش عصرایران، اساسا در بسیاری از مناطق جهان، […]

استودیو معماری Sukchulmok یک سازه قدیمی مربوط به سال ۱۹۸۳ را تغییر می‌دهد تا حال و هوایی معاصر را به این ساختمان که ساکن سئول، کره جنوبی است اضافه کند. هدف اصلی حفظ سازه و جلوگیری از تخریب آن به منظور احداث یک ساختمان جدید است.

به گزارش عصرایران، اساسا در بسیاری از مناطق جهان، تخریب یک گزینه ایده آل نیست و مالکان پروژه ترجیح می‌دهند یک بازسازی خوب را به جای آغاز ساخت و ساز تجربه کنند. از سوی دیگر ساختمان‌های قدیمی و معماری رترو این روز‌ها بسیار پرطرفدار هستند و قطعا به این زودی‌ها نیز از مد فاصله نمی‌گیرند.

این ساختمان دو طبقه با ارتفاع هشت متری به طور مشخص به یک طبقه با ساختار بتنی و دو طبقه با ساختار آجری تقسیم شده است. گفتنی است که بازرسی اولیه ساختمان با تایید نشانه‌هایی از فرسودگی و مسائل فنی، مانند نرده‌های بتنی کج شده، دیوار‌های آسیب دیده و لوله‌های آب از بام با چالش‌های عملکردی همراه بوده است.

به منظور پرداختن به جنبه‌هایی همچون فرسودگی و ناپایداری و در عین حال ایجاد اتحاد میان آن‌ها با یک مفهوم منسجم، اتصالی عمودی با استفاده از فولاد ضد زنگ برقرار شده است. این اتصال باعث شده اجزای مختلف ساختار ناهموار موجود به صورت ارگانیک به هم پیوند داده شوند.

اینجا به زیبایی از ایراد‌های ظاهری و مصالح خشن برای ایجاد رگه‌هایی از بروتالیست استفاده شده است.

یک استوانه به قطر ۵۰۰ میلی متر هم که به صورت عمودی اعمال شده است، هم عملکرد ساختاری مجموعه را تقویت و هم پوششی برای لوله‌های آب که از بام می‌آیند، فراهم می‌کند و به طور یکپارچه با بافت موجود ادغام می‌شود. آجر‌های بی رنگ، چوب و فولاد ضد زنگ به عنوان مواد تکمیلی انتخاب می‌شوند تا به طور هماهنگ با سازه اصلی ترکیب شوند.