رسانه‌های یونانی به نقض گسترده حریم هوایی یونان ازسوی جنگنده‌های ارتش ترکیه در سال ۲۰۲۲ اشاره کردند. به گزارش فارس، رسانه‌های یونانی روز شنبه به نقض گسترده حریم هوایی یونان از سوی جنگنده‌های ارتش ترکیه در سال ۲۰۲۲ اشاره کردند. روزنامه «اکاثیمرینی» بر اساس داده‌های ستاد کل نیروهای مسلح یونان نوشت که از ژانویه تا […]

رسانه‌های یونانی به نقض گسترده حریم هوایی یونان ازسوی جنگنده‌های ارتش ترکیه در سال ۲۰۲۲ اشاره کردند.

به گزارش فارس، رسانه‌های یونانی روز شنبه به نقض گسترده حریم هوایی یونان از سوی جنگنده‌های ارتش ترکیه در سال ۲۰۲۲ اشاره کردند.

روزنامه «اکاثیمرینی» بر اساس داده‌های ستاد کل نیروهای مسلح یونان نوشت که از ژانویه تا ژوئیه ۲۰۲۲ بدترین سال از نظر نقض حریم هوایی یونان از سوی ترکیه در ۱۴ سال گذشته بوده است.

بر اساس این گزارش، در مجموع ۴۷۳۴ مورد نقض حریم هوایی در این مدت رخ داده که تنها ۷۷ مورد کمتر از موارد ثبت شده در کل سال ۲۰۱۹ است . حد نصاب آن سال ۴۸۱۱ مورد بود.

علاوه بر این، ۲۰۲۰ سال حد نصاب تحریکات در دریای اژه با نقض مکرر حریم دریایی یونان توسط نیروی دریایی و گارد ساحلی ترکیه بود.

این در حالی است که یک مقام دولت ترکیه به تازگی مدعی قفل راداری جنگنده‌های یونان بر جنگنده‌های «اف-۱۶» ترکیه شده بود. «رجب سویلو» از خبرنگاران ترکیه‌ای در توییتی نوشت: «وزارت دفاع ترکیه اعلام کرد که جنگنده‌های اف-۱۶ یونان هنگام انجام یک ماموریت مهم ناتو در شرق دریای مدیترانه بر روی جنگنده‌های اف-۱۶ ترکیه قفل راداری کردند.»


ترکیه آماده جنگ می‌شود؟