نیویورک‌تایمز در گزارشی نوشت که رئیس جمهور سابق آمریکا دست کم ۳۰۰ فقره اسناد طبقه‌بندی‌شده را در «مار-ئه-لاگو»، عمارت وی در فلوریدا نگه داشته بود. به گزارش پایگاه خبری هشت صبح به نقل از نیویورک تایمز، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق آمریکا که به‌تازگی با یورش پلیس فدرال آمریکا (اف‌بی‌آی) به اقامتگاهش در فلوریدا جنجال‌ساز شده، در […]

نیویورک‌تایمز در گزارشی نوشت که رئیس جمهور سابق آمریکا دست کم ۳۰۰ فقره اسناد طبقه‌بندی‌شده را در «مار-ئه-لاگو»، عمارت وی در فلوریدا نگه داشته بود.

به گزارش پایگاه خبری هشت صبح به نقل از نیویورک تایمز، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق آمریکا که به‌تازگی با یورش پلیس فدرال آمریکا (اف‌بی‌آی) به اقامتگاهش در فلوریدا جنجال‌ساز شده، در مجموع دست کم ۳۰۰ فقره سند طبقه‌بندی‌شده را نزد خود نگه می‌داشته است.

بر اساس گزارش نیویورک‌تایمز، ترامپ در ماه ژانویه حدوداً بیش از ۱۵۰ فقره سند طبقه‌بندی‌شده را به آرشیو ملی و اداره اسناد آمریکا تحویل داده بود و این در حالی است که مابقی اسناد یا در ماه ژوئن توسط نماینده وی به وزارت دادگستری آمریکا تحویل داده شده و یا در یورش اخیر اف‌بی‌آی به مار-ئه-لاگو توقیف شده است.

دولت آمریکا در حال حاضر ۲۶ جعبه حاوی اسناد توقیفی از جمله ۱۱ مجموعه سند محرمانه که یکی از آنها با برچسب «فوق محرمانه» از بقیه مجزا شده است را در اختیار دارد. گفته می‌شود این اسناد محرمانه شامل اسنادی از سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا)، سازمان امنیت ملی و اف‌بی‌آی است.

مأموران اف‌بی‌آی هشتم آگوست (۱۷ مرداد) به مار-ئه-لاگو یورش بردند و اسناد مذکور را در محل اقامت ترامپ توقیف کردند. بر اساس حکم تفتیشی که ۱۲ آگوست (۲۱ مرداد) در اختیار عموم قرار گرفته، تحقیقات درباره استفاده غیرقانونی از اطلاعات دفاعی، سرقت و از بین بردن اسناد صورت گرفته است.


ترامپ بیش از ۳۰۰ سند محرمانه را به خانه‌اش برده بود