هشت صبح: وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) اعلام کرد که هدف ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه در مورد تصرف خاک اوکراین تغییر نکرده است اما ارتش روس به دلیل تلفات بالایی که داده، تضعیف شده است. به گزارش رویترز، لورا کوپر دستیار معاون وزیر دفاع آمریکا در امور روسیه و اوکراین جمعه به وقت محلی گفت: […]

هشت صبح: وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) اعلام کرد که هدف ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه در مورد تصرف خاک اوکراین تغییر نکرده است اما ارتش روس به دلیل تلفات بالایی که داده، تضعیف شده است.

به گزارش رویترز، لورا کوپر دستیار معاون وزیر دفاع آمریکا در امور روسیه و اوکراین جمعه به وقت محلی گفت: پوتین از هدفش برای کنترل بر اوکراین دست بر نداشته است و به تصرف خاک اوکراین ادامه می‌دهد.

وی افزود: اما واقعیت این است که ارتش روسیه تعضیف شده است و روحیه نظامیان آن کشور تضعیف شده است.

این ارزیابی پنتاگون در حالی است که آمریکا از آغاز جنگ تاکنون کمک‌های نظامی بی‌سابقه‌ای در اختیار اوکراین قرار داده و امیدوار است که کی‌یف بتواند بخش‌های تصرف شده خاک خود را از اوکراین باز پس بگیرد.

آمریکا در تازه‌ترین اقدام خود، روز جمعه اعلام کرد که یک بسته کمکی نظامی دیگر به ارزش ۳ میلیارد دلار به اوکراین اختصاص داده است که شامل خودروهای زرهی موسوم به «برادلی» می‌شود.

کارین ژان پی یر سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد که در این بسته جدید توپ‌های هویتزر و خودروهای زرهی نفربر وجود خواهد داشت.

واشنگتن از زمان آغاز جنگ میان روسیه و اوکراین در ۲۴ فوریه سال جاری حدود ۶۸ میلیارد دلار به کی یف کمک مالی اختصاص داده است.

آلمان نیز اعلام کرده است که خودروهای زرهی موسوم به «ماردر» و سیستم موشکی پاتریوت در اختیار اوکراین قرار خواهد داد.

تصمیم آلمان پس از آن اتخاذ شد که فرانسه اعلام کرد درمورد تحویل خودروهای تهاجمی زرهی به اوکراین، با کی‌یف مذاکره خواهد کرد.