مقتدایی در گفتگو با مهر: تحریم‌ها ملت ما را هدف قرار داده است/ اسیر ترفندهای دشمن نمی‌شویم نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: اگر چه ادعا می‌شود تحریم‌ها برای شکستن مقاومت دولت است اما واقعیت آن است که دولت و ملت ما یکی هستند و تحریم‌ها کل اقشار جامعه ما را هدف قرار داده […]

مقتدایی در گفتگو با مهر:

تحریم‌ها ملت ما را هدف قرار داده است/ اسیر ترفندهای دشمن نمی‌شویم

تحریم‌ها ملت ما را هدف قرار داده است/ اسیر ترفندهای دشمن نمی‌شویم

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: اگر چه ادعا می‌شود تحریم‌ها برای شکستن مقاومت دولت است اما واقعیت آن است که دولت و ملت ما یکی هستند و تحریم‌ها کل اقشار جامعه ما را هدف قرار داده است.

عباس مقتدایی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به سفر وزیر امور خارجه کشورمان به ژنو به منظور شرکت در ۵۲ امین اجلاس شورای حقوق بشر سازمان ملل و نیز بخش عالیرتبه کنفرانس خلع سلاح، اظهار داشت: حضور وزیر امور خارجه ایران در کنفرانس‌های بین المللی از جمله سفر اخیر وی به ژنو فرصت بسیار مناسب و مغتنمی است تا مطالبات جهانی ایران و مظلومیت ملت ما به علت تحریم‌های گسترده بازگو شود.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایران به حفظ صلح و امنیت بین المللی کمک کرده است، گفت: ما هرگز اسیر ترفندهای دشمنانمان برای پرخاشگری و افزایش تنش نشدیم، بلکه برعکس هر چه آنها فشار آوردند، اتکا به درون و ایجاد امنیت در کشور را پیگیری کردیم و حتی به همسایگان خودمان هم در این جهت کمک کردیم.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اکنون ایران به عنوان کشوری که حقوق بشر را در بالاترین سطح جهانی پیگیری می‌کند، مطرح است. ما برای ایجاد امنیت در جهان شهید دادیم اما در عین حال نظام استکباری و رویکردهای نظام سلطه علیه ما هجمه و تصویرسازی می‌کنند و برخلاف واقعیت‌ها سخن می‌گویند.

مقتدایی گفت: ما اهل مذاکره و مراوده با جهان هستیم، اما جامعه جهانی باید بداند تحریم‌ها، ملت ایران را هدف قرار داده است. اگر چه ادعا می‌شود تحریم‌ها برای شکستن مقاومت دولت است اما واقعیت آن است که در ایران، دولت و ملت یکی هستند و تحریم‌ها کل اقشار ایران را هدف قرار داده است و از این جهت جامعه جهانی به ایران بسیار بدهکار است و باید از رفتارهای خودش شرم کند و تحریم‌ها را بردارد.


تحریم‌ها ملت ما را هدف قرار داده است/ اسیر ترفندهای دشمن نمی‌شویم