شهری

تامین ایمنی جشن غدیر در تهران با حضور ۵۰۰ آتش‌نشان – هشت صبح

به گزارش هشت صبح و به نقل از مهر :

به گزارش خبرگزاری مهر، سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران اعلام کرد: همزمان با روز عید سعید غدیر خم و برگزاری جشن ۱۰ کیلومتری عید غدیر در تهران آتش‌نشانان نیز به حالت آماده‌باش درآمده و تأمین ایمنی این مراسم را بر عهده خواهند گرفت.

جشن عید غدیر از ساعت ۱۷ تا ۲۲ روز سه‌شنبه از میدان آزادی تا بزرگراه امام علی (ع) برگزار می‌شود، در همین راستا نیز سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران مانند سال‌های گذشته، تأمین ایمنی شرکت کنندگان در این جشن بزرگ را برعهده خواهد گرفت. در همین راستا نیز علاوه بر آماده‌باش کامل آتش‌نشانان در ۱۳۸ ایستگاه آتش نشانی در سطح شهر تهران، تمهیدات ویژه ای برای تأمین ایمنی این جشن بزرگ انجام شده است.

۵۰۰ آتش‌نشان به همراه ۱۵۱ دستگاه انواع خودروهای سبک و سنگین و موتورسیکلت آتش‌نشانی با تجهیزات کامل در نقاط مختلف از میدان آزادی تا بزرگراه امام علی (ع) مستقر می‌شوند که تعدادی از آنها به صورت پیاده و با تجهیزات کامل در نقاط تجمعی حضور خواهند داشت.

نیروهای آتش نشانی به همراه خودروهای عملیاتی سنگین و سبک مستقر، از ساعت ۱۳:۳۰ ظهر روز سه شنبه ۵ تیرماه در ۱۲۰ نقطه از مسیر جشن مهمانی ۱۰ کیلومتری عید سعید غدیر خم حدفاصل میدان آزادی تا بزرگراه امام علی (ع) حاضر و مستقر خواهند شد و تا پایان برگزاری مراسم جشن و خالی شدن جمعیت در محل‌های مشخص شده حضور خواهند داشت.

همچنین تعدادی از مدیران ارشد عملیاتی این سازمان نیز با خودرو مشغول گشت‌زنی خواهند بود که علاوه بر سرکشی به اکیپ‌های استقراری، وضعیت ایمنی مراسم جشن را تحت کنترل خواهند داشت.

توصیه می‌شود در صورت بروز هرگونه آتش‌سوزی یا حادثه، خونسردی خودشان را حفظ کرده و از محل حادثه فاصله بگیرند و بلافاصله مراتب را به سامانه ۱۲۵ یا نیروهای آتش نشانی مستقر در محل اطلاع دهند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا