تامین اعتبار ۵ هزار میلیاردی از مصوبات عمرانی سفر رییسی به گلستان – هشت صبح

Print Friendly, PDF & Email


به گزارش خبرگزاری مهر، در آستانه سفر دوم رییس جمهور و هیأت دولت به استان گلستان، جلسه بررسی فرصت‌های سرمایه گذاری و توسعه اقتصادی این استان به ریاست معاون اجرایی رییس جمهور و سرپرست نهاد ریاست‌جمهوری با حضور فعالان و بنگاه‌های اقتصادی بخش خصوصی برگزار شد.

محسن منصوری با اشاره به میزان تحقق مصوبات دور اول سفر رییس جمهور به استان گلستان تصریح کرد: در دور نخست، حدود پنج هزار میلیارد تومان از اعتبارات مصوبات عمرانی استان گلستان تأمین شده است.

معاون اجرایی رییس جمهور ایجاد تحولات سازنده در منطقه آزاد تجاری اینچه برون را یکی از دستاوردهای سفر رییس جمهور به استان گلستان خواند و گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته از سوی دولت، مشکلات این منطقه در حوزه تعرفه‌های حمل و نقل و ترانزیت ریلی برطرف شده است و به زودی جابه‌جایی مسافر و کالای مسافری از منطقه اینچه برون انجام خواهد گرفت.

سرپرست نهاد ریاست جمهوری با تاکید بر استفاده از ظرفیت نیروی متخصص مردمی در راستای توسعه اقتصادی این استان، اظهار داشت: با بکارگیری از این ظرفیت بدون تردید روند اجرای طرح‌ها تسریع خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: توقع دولت، ارتباط دوسویه بخش خصوصی با بخش حاکمیتی برای توسعه و پیشرفت استان گلستان است.

سرپرست نهاد ریاست جمهوری، استان گلستان را دارای ظرفیت‌های کم نظیری دانست و با اشاره به دسترسی این استان به دریا گفت: باید از این فرصت در حوزه تولید آبزیان و تقویت گردشگری این منطقه استفاده کرد.

منصوری ضمن ارائه پیشنهاداتی از جمله تدوین بسته مجزا در حوزه گردشگری استان گلستان گفت: همچنین به منظور توسعه شهرک‌های صنعتی و کشاورزی، باید فرایند الحاق زمین به این شهرک‌ها تسریع شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا