به گزارش پایگاه خبری هشت صبح، محمد باقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی که صبح امروز (پنجشنبه، ۱۳ مهرماه) به منظور سفری دو روزه و با هدف توسعه روابط دوجانبه وارد ابوظبی شده بود با «شیخ منصور بن زاید آل نهیان» نایب رئیس کشور امارات متحده عربی و معاون نخست وزیر این کشور دیدار و گفت و […]


به گزارش پایگاه خبری هشت صبح، محمد باقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی که صبح امروز (پنجشنبه، ۱۳ مهرماه) به منظور سفری دو روزه و با هدف توسعه روابط دوجانبه وارد ابوظبی شده بود با «شیخ منصور بن زاید آل نهیان» نایب رئیس کشور امارات متحده عربی و معاون نخست وزیر این کشور دیدار و گفت و گو کرد.

در این دیدار که محوریت آن توسعه روابط دوجانبه بود، موضوعاتی همچون گسترش روابط اقتصادی، سیاسی و امنیتی به عنوان اولویت مطرح شد.

از آنجایی که فرصت‌های بزرگ اقتصادی در زمینه حمل و نقل، گردشگری، علم و فناوری و دانش بنیان‌ها وجود دارد، دو طرف بر تسهیل روابط تجاری و سرمایه گذاری مشترک تأکید کردند.

موضوع مهم دیگر، تأمین امنیت خلیج فارس بود که رئیس مجلس شورای اسلامی و نایب رئیس کشور امارات بر آن تأکید کرده و توسعه اقتصاد کشورها و روابط تجاری را مستلزم آن دانستند. همچنین دو طرف، تنها راه رسیدن به صلح پایدار را استفاده از ظرفیت کشورهای حوزه خلیج فارس برای این مهم و بدون دخالت کشورهای خارج از منطقه عنوان کردند.


تأکید بر تأمین امنیت خلیج فارس با استفاده از ظرفیت کشورهای منطقه – پایگاه خبری هشت صبح