به گزارش «تابناک» به نقل از مهر، حسین امیرعبداللهیان امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: دولت آمریکا در صدور ویزا برای بنده و سایر هیأت ایرانی تأخیر داشت و همین امر باعث شد نتوانیم در نشستی که امروز در سازمان ملل برگزار می‌شود، شرکت کنیم. وی گفت: همه تلاش‌ها […]

به گزارش «تابناک» به نقل از مهر، حسین امیرعبداللهیان امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: دولت آمریکا در صدور ویزا برای بنده و سایر هیأت ایرانی تأخیر داشت و همین امر باعث شد نتوانیم در نشستی که امروز در سازمان ملل برگزار می‌شود، شرکت کنیم.

وی گفت: همه تلاش‌ها برای استمرار آتش‌بس ادامه دارد. طبعاً حماس باید تصمیم بگیرد که برای تداوم آتش‌بس باید چگونه عمل کند. الان ابتکاری روی میز است که چطور در ازای آزادی و تبادل همه اسرای فلسطینی در برابر اسرای اسرائیل به یک آتش‌بس دائمی برسیم.

امیر عبداللهیان گفت: قرار بود سفر رسمی آیت الله رئیسی به آنکارا انجام شود اما به دلیل برگزاری نشست شورای امنیت سازمان‌ملل در خصوص وضعیت غزه و دعوت از وزرای خارجه ایران و ترکیه، در تماس تلفنی دو رئیس جمهور توافق شد که این سفر چند روز دیگر انجام شود و اولویت اول به نشست شورای امنیت اختصاص پیدا کند.

وزیر امور خارجه تصریح کرد: با نخست‌وزیر و وزیر خارجه قطر به عنوان واسطه تبادل اسرا به طور مستمر در تماس هستیم.