هشت صبح/مازندران معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران گفت: با پیگیری‌های مستمر مسئولان استانی ۹۴.۶ درصد تعهد اشتغال استان مازندران به تعداد ۴۶ هزار و ۳۴۵ نفر محقق و در سامانه وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی ثبت شد. حسن خیریانپور امروز در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: از این تعداد اشتغال ثبت شده و ایجادی […]

هشت صبح/مازندران معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران گفت: با پیگیری‌های مستمر مسئولان استانی ۹۴.۶ درصد تعهد اشتغال استان مازندران به تعداد ۴۶ هزار و ۳۴۵ نفر محقق و در سامانه وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی ثبت شد.

حسن خیریانپور امروز در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: از این تعداد اشتغال ثبت شده و ایجادی تعداد ۵۵۶۲ نفر از فارغ التحصیلان دانشگاهی مقاطع فوق دیپلم، لیسانس، فوق لیسانس و دکترا بوده‌اند.

وی تصریح کرد: سهم تعهد اشتغال سال ۱۴۰۲ برای استان مازندران از طرف دولت تعداد ۴۸ هزار و ۹۹۰ نفر بوده که تاکنون تعداد ۴۶ هزار و ۳۴۵ نفر آن محقق شد.

معاون امور اقتصادی استانداری مازندران، افزود: طبق آخرین آمار منتشرشده توسط مرکز آمار ایران، نرخ بیکاری مازندران به ۶.۴ درصد تقلیل یافته است که از متوسط نرخ بیکاری کشور ۱.۵ درصد کمتر است و مازندران در میان ۳۱ استان کشور به‌عنوان دومین استان است که بیشترین کاهش نرخ بیکاری را داشته است.

وی افزود: طبق آمار اعلام شده از سوی مرکز آمار ایران نسبت اشتغال استان مازندران به ۴۳.۱  درصد ارتقاء یافته است که از متوسط  نسبت اشتغال کشور ۴.۸ درصد بالاتر قرار گرفته در حالیکه نسبت اشتغال کشور ۳۸.۳ درصد است.

انتهای پیام