بیش از ۱۳ هزار مشاوره‌حقوقی رایگان در نیمه‌اول امسال – تابناک

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش «تابناک» به نقل از روابط عمومی مرکز وکلای قوه قضائیه استان قزوین، محمد نویسنده اظهار کرد: کلیه خدمات فوق به صور رایگان و با مشارکت اعضای مرکز به شهروندان متقاضی در تمامی مراکز قضایی سطح استان ارائه شده است که آمار معاضدت قضایی نسبت به سال گذشته دو برابر شده است. 

عضو شورای عالی وکلای مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه در ادامه گفت: علاوه بر حضور همکاران ما در دوایر قضایی سراسر استان، هر هفته پس از نماز مغرب و عشا، در یکی از مساجد سطح شهر با حضور وکلای مرکز به نمازگزاران و شهروندان ارجمند مشاوره رایگان داده می‌شود کهدر نیمه اول سال جاری بیش از بیست برنامه مشاوره رایگان در مساجد در سطح استان اجرا شده است. 

نویسنده در این باره افزود: علاوه بر این موارد به مناسبت‌های مختلف، همکاران ما با برنامه ریزی کمیسیون معاضدت و وکالت تسخیری مرکز وکلای استان قزوین ضمن حضور در کمیته مداد امام خمینی (ره) و سایر نهاد‌های حمایتی به ازائه خدمات مشاوره رایگان می‌پردازند. 

رییس مرکز وکلای دادگستری استان قزوین تصریح کرد: وکیل تسخیری در مواردی که قانون با توجه به نوع جرم و مجازات بر ضرورت داشتن وکیل تاکید دارد و با عنایت به اینکه جلسه رسیدگی بدون حضور وکیل رسمیت نخواهد داشت در صورت ناتوانی متهم از انتخاب وکیل توسط مرکز به صورت رایگان انتخاب و معرفی می‌شود. 

نویسنده اضافه کرد: همچنین در مواردی که با معرفی دادگستری، کمیته امداد، بهزیستی یا تشخیص مرکز، شهروندان به جهت عدم تمکن مالی در انتخاب وکیل ناتوان هستند وکیل معاضدتی از سوی مرکز تعیین می‌شود. 

وی ادامه داد: حق الوکاله وکلای معاضدتی تا زمان حصول تمکن مالی موکل رایگان محسوب می‌شود. 

رییس مرکز وکلای دادگستری استان قزوین در پایان گفت: شهروندان می‌توانند برای دریافت مشاوره درباره مسائل حقوقی خود به صورت رایگان با سامانه تلفنی ۱۲۹ مرکز وکلای دادگستری تماس گرفته یا به دفاتر مشاوره حقوقی مستقر در کلیه مراکز قضایی سطح استان مراجعه کنند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا