بیانیه صدر درباره حوادث پارلمان عراق

شفقنا: «مقتدی صدر»، رهبر جریان صدر از «آزادسازی» منطقه الخضرا خبر داد و از مردم عراق خواست به «انقلاب اصلاحگرانه» کمک کنند.

صدر در توئیتی نوشت: انقلاب خودجوش و مسالمت‌آمیز منطقه الخضراء را به عنوان مرحله نخست آزاد کرد و این فرصتی طلایی برای همه افراد ملت است که از ظلم، تروریسم، فساد، اشغالگری و سرسپردگی آسیب دیده‌اند.

وی گفت: من امیدوارم که مصیبت از دست رفتن فرصت طلایی نخست در سال ۲۰۱۶ میلادی تکرار نشود، آری این فرصت دیگری برای از بین بردن تاریکی، فساد، تک‌روی در قدرت، سرسپردگی به خارج، سهم‌خواهی و طائفی‌گری است که از اشغال کشور تا به امروز بر سینه عراق زانو زده است.

وی با بیان اینکه این فرصتی بزرگ برای تغییر ریشه‌ای نظام سیاسی، قانون اساسی و انتخابات است، خطاب به ملت عراق اظهار داشت: ای ملت آزاده و علاقه‌مند به اصلاحات، دموکراسی، حق شهروندی، قانون، استقلال، حاکمیت، اقتدار کشور و انحصار سلاح به دست دولتی قوی، همه شما مسئول هستید و در بوته آزمایش قرار دارید؛ یا عراقی سربلند میان کشورها یا عراقی سرسپرده که فاسدان و سرسپردگان و افراد دارای مطامع دنیایی بر آن حاکمند و ایادی شرق و غرب هدایت آن را برعهده دارند.

صدر در پایان با دعوت از همه مردم اعم از عشایر، نیروهای امنیتی، الحشد الشعبی و دیگر اقشار مردم عراق برای یاری اصلاحات، گفت: این امر نه زیر لوا یا رهبری من بلکه تحت لوای عراق و تصمیم ملت انجام شود هر چند برخی مدعی هستند که انقلاب کنونی، صدری است.اگر این فرصت را از دست دادید، مرا سرزنش نکنید چرا که من تنها صلاح و اصلاح شما و نجات وطن و کرامت و خیر شما را می خواهم.

طرفدران جریان صدر در اعتراض به نامزدی «محمد شیاع السودانی» از سوی چهارچوب هماهنگی گروه‌های شیعی عراق برای تصدی منصب نخست وزیری از روز گذشته وارد منطقه الخضرا و ساختمان پارلمان شده‌اند و از تحصن نامحدود در پارلمان خبر داده اند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا