به گزارش پایگاه خبری هشت صبح، جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی با صدور بیانیه‌ای به مناسبت چهل و سومین سالروز آغاز هفته دفاع مقدس را گرامی‌داشت. متن این بیانیه به شرح زیر است: بسم الله الرحمن الرحیم إِذَا جَاءَ نَصْرُ اللَّهِ وَالْفَتْحُ چگونه می‌توان واژه «افتخار» و «سربلندی» را به معنای واقعی کلمه نادیده گرفت و از «اخلاص» […]


به گزارش پایگاه خبری هشت صبح، جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی با صدور بیانیه‌ای به مناسبت چهل و سومین سالروز آغاز هفته دفاع مقدس را گرامی‌داشت.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

إِذَا جَاءَ نَصْرُ اللَّهِ وَالْفَتْحُ

چگونه می‌توان واژه «افتخار» و «سربلندی» را به معنای واقعی کلمه نادیده گرفت و از «اخلاص» و «میدان داری» امتی سخن به میان نیاورد که برتر از امت زمان پیامبر (ص) و امیرالمومنین (ع) دل به حادثه زدند و تمامی سرمایه‌های مادی و معنوی خود را مقابل تجاوز وحشیانه رژیم افلقی صدام و حامیان شرقی و غربی‌اش، به صحنه کشیدند. چه کسی می‌توانست باور کند که امروز ما با شجاعت و اقتدار در اجلاس عمومی سازمان ملل بر سر نظام سلطه و هم پیمانان مکتب لیبرال دموکراسی فریاد بکشیم که: «شما گذشته هستید و ما آینده»

تاریخ بشر مملو از روایت دودمان‌ها، جنگ افروزی و تجاوز حاکمیت‌های کوچک و بزرگی است که متولد شدند و مردند و در تاریخ گم شدند. انقلاب اسلامی و دفاع مقدس ما با شعار حیات طیبه و دفع تجاوز، با تکیه بر جوهره تفکر الهی توانست بماند و در سخت‌ترین شرایطِ تحمیلی دشمن، پدیده امت سازی، جامعه سازی و در افکندن تمدن را با هوشمندی دنبال کند.

اعتماد به وعده‌های الهی، باورمندی نسبت به جایگاه امامت جامعه به عنوان ذخیره ولایت علوی و تنها حبل متین در استمرار حرکت انبیا و معصومین، صراط مستقیمی بود که جوانان در دفاع مقدس و دفاع از حرم آن را برگزیدند.

انرژی متراکم قیام عاشورایی مردم، نهضت آغازین را به جنبشی عمومی و انقلابی بی بدیل ارتقا داد که در گذر زمان در سخت‌ترین شرایط هجوم و فتنه‌های رنگارنگ دشمن وحدت و انسجام خود را حفظ کرد. بی تردید صبوری و اعتقاد به «احدی الحسنین» با وجود ریزش‌ها و رویش‌ها نه تنها ضرب آهنگ غلبه بر موانع را کم نکرد بلکه راه‌های نو در طراحی عملیات و آزادسازی مناطق را پیش روی رزمندگان قرار داد.

جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی بر این باور است از میلاد پیامبر خوبی‌ها حضرت عبدالله اعظم (ص) تا امروز آنچنان پدیده درخشش اندیشه دینی در فراز و فرود حوادث خود را به نقطه امروز رساند که می‌توان از شعب ابی طالب تا دفع تجاوز از کشور و منطقه، نصرت الهی را در این گام‌های بلند زمانی به عینه شاهد بود.

جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی نقاط عطفی چون پیروزی انقلاب، اشغال لانه جاسوسی، دفاع مقدس هشت ساله، بیرون کشیدن منطقه از شر داعش، رقم زدن مقاومت منطقه علیه نظام سلطه و صهیونیزم را نشانه‌های آشکار از تجلی تحقق وعده‌های الهی بر مبنای «اِن تَنصُرُوا اللهَ یَنصُرکُم وَ یُثَبِّت اَقدامَکُم» (محمد ۷) می‌داند و تحقق وحدت جهان اسلام و مستضعفین را ادامه این کلام الهی می‌یابد که «وَ رَأَیْتَ النَّاسَ یَدْخُلُونَ فِی دِینِ اللَّهِ أَفْواجاً» (نصر ۲).

روایت صحیح و هنرمندانه از استقامت و مقاومت ملت ایران در عرصه‌های سخت می‌تواند قهرمان‌های واقعی را برآمده از فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جوان معرفی کند تا بدانند نسل جوان روزگار ما چگونه در پناه پرچمِ ولایت به دفاع از حقیقت برخواست؟ چگونه تهدیدها و تحریم‌ها و شیطنت‌های فلج کننده دشمن را به فرصت‌های بی نظیر تبدیل کرد؟ چگونه آیه آیه قرآن را چراغ راه خود قرار داد و در عظمت قدرت الهی و فریادهای الله اکبر قدرت‌های تهی از واقعیت و انسان نماهای مدعی را به هیچ انگاشت و چگونه باور به «و لاتهِنوا و لاتحزنوا و أنتُمُ الأعلون إِنْ کنتُم مُؤمِنین» (آل عمران ۱۳۹) را پیامی انرژی ساز پیش روی نسل‌های آینده به یادگار گذاشت؟

جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی در واکاوی رمز و رازهای دفاع مقدس، توجه به درس‌ها و عبرت‌های آن را تضمین کننده شکست ناپذیری انقلاب می‌داند. نباید از خاطر برد اجماع قدرت‌های بین المللی و هم پیمانانشان انزوای مطلق ما در کسب درآمد و حتی خرید تجهیزات ضروری بود. ممنوعیت خرید سیم خاردار و کاهش قیمت نفت به زیر پنج دلار برای ما در هربشکه جایی برای نفس کشیدن باقی نمی‌گذارد ولی آنان امروز دغدغه بازار فروش موشک‌ها و پهبادهای ما را دارند. اکنون دوست و دشمن سرگشته و حیران شکوه و شگفت انگیزی های انقلاب اسلامی و دفاع مقدس آن هستند. دوستانی که به شتاب، مرزهای عقیدتی و سیاسی انقلاب اسلامی را تا عمق کشور خود به پیش می‌برند در مقابل نظام سلطه آرایش جنگی می‌گیرند و دشمنانی که بغض و کینه شأن شعله ور تر از پیش در ادامه جنگ سخت، نرم، جنگ‌های شناختی و ترکیبی به دنبال راهی جدیدی برای نفوذ، استحاله و فروپاشی نظام می‌گردند.

هفته بزرگداشت دفاع مقدس نو به نو ما را به بازخوانی اسرار این گنجینه بزرگ می‌خواند. جهادی به عظمت میدان نبرد که تبیین کننده روایت صحیح انقلاب، مردم، امامت جامعه، میدان داران خط مقدم و پرده برداری از هزار چهره دشمنان است که پیش روی همگان بویژه جامعه ایثارگری است.

تجربه ۴۵ ساله انقلاب به ما آموخته است که تضاد ذاتی ما با نظام سلطه جایی برای اعتماد به آنان و فریب خوردن‌های مجدد باقی نمی‌گذارد. ایجاد قرارگاه جنگی در فضای مجازی و گردهم آوردن طیف نیروهای ضد انقلاب و شبکه سازی از نفوذی‌ها در لایه لایه نظام پدیده‌ای نیست که بتوان سهل انگارانه از آن گذشت.

جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی عمیقاً تاکید دارد که همه باورمندان به ایران، انقلاب اسلامی و حاکمیت قرآن باید پیوسته ردپای نفوذ، کج اندیشی و سرگشتگان جهل مرکب را بشناسند. بدون اشراف خبری، اطلاعاتی، تحلیلی نمی‌توان در خط مقدم، به مبارزه با استکبار جهانی و صهیونیست بین الملل پرداخت.

«ان کید الشیطان کان ضعیفاً »(۷۶ نساء)

افق‌های روشن آینده پیش روی ماست

جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی

هفته دفاع مقدس ۱۴۰۲


بیانیه جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس – پایگاه خبری هشت صبح