هشت صبح: بهروز محبی نجم‌آبادی نماینده مردم سبزوار در مجلس که چند روز پیش با قاطعیت از عدم رفع فیلتر واتساپ و اینستاگرام در ایران خبر داده بود حالا از پتانسیل ها و امکانات روبیکا تعریف می کند. به گزارش هشت صبح، وی در گفت و گویی که امروز ایلنا منتشر کرده گفته: پهنای باند […]

هشت صبح: بهروز محبی نجم‌آبادی نماینده مردم سبزوار در مجلس که چند روز پیش با قاطعیت از عدم رفع فیلتر واتساپ و اینستاگرام در ایران خبر داده بود حالا از پتانسیل ها و امکانات روبیکا تعریف می کند.

به گزارش هشت صبح، وی در گفت و گویی که امروز ایلنا منتشر کرده گفته: پهنای باند در برنامه روبیکا افزایش پیدا خواهد کرد و من به کسب و کارها توصیه می‌کنم که به روبیکا بروند و به جای مطمئن بیایند. مطمئن‌تر از روبیکا وجود ندارد.

وی افزود: قرار است که به روبیکا پهنای باند سه برابری نسبت به استارلینک بدهند و قیمت آن نیز کاهش خواهد یافت. مردم می‌خواهند کسب و کار داشته باشند، کار دیگری که نمی‌خواهند انجام دهند.

من مسئول باید در واتساپ و اینستاگرام بمانم اما…

محبی نجم‌آبادی در پاسخ به این سوال که برخی از مسئولان در فضای مجازی اینستاگرام، توئیتر و تلگرام حضور دارند و در آنجا فعالیت می‌کنند این مساله با محدودیت‌های ایجاد شده تناقض ندارد؟ گفت: این موضوع تناقض دارد و باید حل شود. منِ مسئول اگر در آنجا جواب ندهم، دشمن میدان را کامل در اختیار می‌گیرد. اگر نروم، میدان را کامل واگذار کرده‌ام و دشمن هم در آنجا یکه‌تازی کرده و دروغ می‌نویسد، تقطیع می‌کند و غیره. قطعا من باید پاسخگو باشم. اما باید به هرحال این پارادوکس و تناقض را حل کنیم.

مغازه‌داران باید کمک کنند تا اغتشاشگران به فضای واقعی بیایند

نماینده مردم سبزوار در پاسخ به این سوال که تا به حال چه میزان خسارت اقتصادی به کسب و کارها در فضای مجازی وارد شده است، گفت: قطعا این موضوع قابل توجه است. قطعا هر حضور میدانی که اتفاق می‌افتد، همه مغازه‌های آن‌ها بسته می‌شود. مردم دچار مشکل اقتصادی هستند. بسیاری از آن‌ها چک‌هایی دارند که باید پرداخت کنند. یک ساعت تعطیلی مغازه خسارت جبران ناپذیری وارد می‌کند. لذا مغازه‌داران باید کمک کنند تا اغتشاشگران به فضای واقعی بیایند و از توهم فضای مجازی خارج شوند. همانطور که شما می‌دانید در طول دو سال گذشته بیش از سی قشر مقابل مجلس آمده و بسیاری از مشکلات خیلی از این اقشار حل شد.


تبلیغ نماینده حامی فیلترینگ واتساپ و اینستاگرام برای روبیکا