بهره‌برداری از سامانه رادار بومی «بینا» در سایت بم

Print Friendly, PDF & Email

با حضور امیر صباحی فرد صورت گرفت؛

بهره‌برداری از سامانه رادار بومی «بینا» در سایت بم

بهره‌برداری از سامانه رادار بومی «بینا» در سایت بم

سامانه رادار بومی بینا در سایت بم با حضور فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش مورد بهره برداری قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری مهر، امیر علیرضا صباحی‌فرد فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش با حضور در سایت راداری بم، توان عملیاتی این یگان پدافندی را که به تازگی جانمایی شده و در این منطقه گسترش یافته، مورد ارزیابی قرار داد. در این بازدید سامانه راداری بومی بینا و چند طرح دیگر مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

امیر صباحی‌فرد در حاشیه این بازدید گفت: رادار بینا که کاملا بومی و ایرانی بوده و به دست دانشمندان و متخصصان کشورمان و متناسب با شرایط جغرافیایی و محیطی ایران ساخته شده است. این سامانه به جهت تکمیل پوشش راداری در جنوب‌شرق کشور وارد چرخه یکپارچه پدافند هوایی شده است، موجب افزایش توان رزم نیروی پدافند هوایی خواهد شد و پوشش راداری منطقه پدافند هوایی جنوب‌شرق کشور را ارتقا می‌دهد.

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش در جمع کارکنان این سایت راداری، نیروی پدافند هوایی را جزو یکی از مهم‌ترین و اساسی‌ترین ارکان امنیت کشور عنوان کرد و افزود: امروز پدافند هوایی با چشمانی بیدار و هوشیاری کامل در حال رصد تحرکات احتمالی دشمن است.

امیر صباحی‌فرد ضمن ابراز خرسندی از دیدار فرماندهان و کارکنان مستقر در سایت رادار بم افزود: نیروی پدافند هوایی ارتش به عنوان خط مقدم دفاع هوایی کشور با بهره‌گیری از کارکنان متخصص و متعهد همواره سعی در ارتقاء امنیت هوایی کشور دارد تا به یاری پروردگار گزندی از جانب بدخواهان و دشمنان به این مرز و بوم وارد نشود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا