بهترین صبحانه برای ورزشکاران پس از کوهنوردی خوراکی است که سبک، پر انرژی و کم‌چرب باشد. به گزارش ایسنا،‌ توصیه می‌شود که در طول کوهنوردی از آب و مایعات به مقدار کافی مصرف شود و در صورت صرف صبحانه در کوه، پیشنهاد می‌شود که از مصرف کره، خامه، شکلات صبحانه، نان روغنی و کیک پرهیز […]

بهترین صبحانه برای ورزشکاران پس از کوهنوردی خوراکی است که سبک، پر انرژی و کم‌چرب باشد.

به گزارش ایسنا،‌ توصیه می‌شود که در طول کوهنوردی از آب و مایعات به مقدار کافی مصرف شود و در صورت صرف صبحانه در کوه، پیشنهاد می‌شود که از مصرف کره، خامه، شکلات صبحانه، نان روغنی و کیک پرهیز شود.

بر اساس این مطلب که از سوی محبوبه عسکری، متخصص تغذیه ورزشی تهیه شده و از سوی فدراسیون پزشکی ورزشی در اختیار ایسنا قرار گرفته آمده است: به طور کلی باید ورزشکار در هر وعده غذایی از هر سه گروه غذایی مختلف استفاده کند.

خرما یکی از اجزای صبحانه ورزشکاران برای تامین انرژی مصرف شده در مدت ورزش است و نان سبوس‌دار مثل سنگگ یا نان‌های محلی سبوس‌دار برای تامین ویتامین‌های گروه B و فیبر که بسیار مناسب هستند باید مورد استفاده قرار گیرد.

آب میوه طبیعی یا میوه تازه برای تامین ویتامین و درصد مایعات و آب مورد نیاز بدن در وعده صبحانه بعد از ورزش توصیه می‌شود و برای تامین پروتیین استفاده از پنیر و گردو یا تخم مرغ آب‌پز برای بازسازی بدن، مناسب است.


بهترین صبحانه برای کوهنوردان