استان ها

بزرگداشت شهدای خدمت و گرامیداشت سوم خرداد در شبانکاره برگزار شد – هشت صبح

به گزارش هشت صبح و به نقل از مهر :

به گزارش خبرنگار مهر، بخشدار شبانکاره پنج شنبه شب در آئین بزرگداشت شهدای خدمت و گرامیداشت سالروز فتح خرمشهر در حسینیه حضرت ولی عصر (عج) مصلی جمعه شبانکاره اظهار داشت: آزادسازی خرمشهر، به عنوان یک نقطه عطف در تاریخ هشت سال دوران دفاع مقدس است که پس از ۵۷۸ روز اشغال در سوم خرداد سال ۱۳۶۱ در پی عملیات غرور آفرین بیت‌المقدس محقق شد.

ابراهیم حسینی افزود: این روز به نام روز مقاومت، ایثار و پایداری نامگذاری شده است و به عنوان یک حماسه بی بدیل در دفاع مقدس برگ زرینی به تقویم پیروزی انقلاب اسلامی افزود.

حسینی با بیان این فرموده امام راحل که فرمودند خرمشهر را خدا آزاد کرد افزود: به تعبیر مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه‌ای مدظله العالی در این منطق، هنگامی که همه تلاش‌ها و مجاهدت‌ها انجام و همه توان به میدان آورده و در نهایت به خدا توکل شود، دست قدرت الهی همچون پشتوانه‌ای مستحکم به کمک خواهد آمد که نتیجه آن، آزادسازی خرمشهر در مقابل دشمنی است که از همه امکانات تجهیزات برخوردار بود.

وی گفت: هر ملتی که دارای این منطق باشد و تمام تلاش و مجاهدت خود را به‌کار گیرد و به خدا توکل کند، قطعاً مرعوب قدرت نظامی، مالی، تبلیغاتی و سیاسی قدرت‌ها نخواهد شد.

وی با اشاره همراهی، همدلی، وحدت، استقامت و ایستادگی مردم در حماسه سوم خرداد افزود: اگر در آن میدان سخت با همراهی، همدلی، وحدت، استقامت و ایستادگی مردم توانستیم موفق باشیم؛ موفقیت در سایر میدان‌ها که هم‌اکنون در عرصه‌های گوناگون در مقابل ما است، دور از دسترس نیست و خرمشهرهای دیگر نیز فتح شدنی هستند.

حسینی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را لازم و ضروری دانست و بیان داشت: در شرایطی که دشمنان در پی دلسردی جوانان از ارزش‌های اسلامی و انقلابی هستند ترویج فرهنگ ایثار همه توطئه‌های آن را خنثی خواهد کرد باید این وقایع بدرستی و به شکل گسترده تبیین و به نسل جوان و نوجوانان منتقل شود.

 بزرگداشت شهدای خدمت و گرامیداشت سوم خرداد در شبانکاره برگزار شد

حسینی شهادت آیت‌الله رئیسی و همراهانش (شهدای خدمت) را تسلیت گفت و با اشاره به اینکه مردم در تشییع پیکر این هشت عزیز در تبریز، قم، تهران، بیرجند و مشهد مقدس تجلی آفریدند، افزود: مردم عزیز و بصیر ایران اسلامی قدردان زحمات خادمان خود هستند و در این چند روز با حضورشان در مراسم حماسه آفریدند، در اقصی نقاط کشور و بخش شبانکاره برنامه‌های مختلفی برای بزرگداشت و نکوداشت شهدای خدمت برگزار شده است که بنده از مردم عزیز تشکر می‌کنیم.

حسینی با اشاره به فعالیت‌های شبانه روزی و جهادی رئیس جمهور شهید آیت‌الله رئیسی بیان داشت: رئیس‌جمهور محبوب و مردمیِ ایران، که اکنون به برکت شهادت در راه خدا، در قهقهه مستانه خویش عند ربّهم یرزقون است، نماد خدمت و سمبل سخت‌کوشی و تواضع بود.

وی گفت: اندیشه دینی و تلاش ایشان در کسب رضایت خداوند، تبعیّت از ولایت، روحیّه انقلابی و جهادی، متانت و ادب، رعایت عزّت مردم و نظام اسلامی و تأکید کم‌نظیر بر خدمت به مردم، آن شهید فقید را در کانون وحدت اجتماعی قرار داده و مکتب خدمت و ولایت مداری ایشان نقش اساسی در هم‌گرایی و هم‌افزایی همه نیروهای انقلاب و یاران صدیق رهبری دارد.

وی با بیان اینکه آثار اقدامات و تلاش‌های شبانه‌روزی رئیس‌جمهور شهید خدمت و همراهان شهیدش در صفحه روزگار به ثبت رسید افزود: حضرت آیت الله رئیسی به دنبال رضای حق، خادم امام رضا (ع) و خادم مردم بود و قلبش برای مردم می‌تپید. نماد دولت مردمی و خدمت بی‌فاصله به مردم بود و هیچ مانعی جلودار خدمت خالصانه وی نبود.

وی گفت: به طور یقین آثار اقدامات و تلاش‌های شبانه‌روزی رئیس‌جمهور شهید خدمت و همراهان شهیدش در دولت مردمی، در صفحه روزگار به ثبت رسیده، شهادت بهترین پاداش برای یک عمر مجاهدت شهید آیت‌الله رئیسی بود و باید این راه ادامه یابد.

 بزرگداشت شهدای خدمت و گرامیداشت سوم خرداد در شبانکاره برگزار شد

دبیر بنیاد بین‌المللی غدیر استان بوشهر و از فرماندهان دوران دفاع مقدس در این مراسم با اشاره به حماسه سوم خرداد و خاطرات دوران دفاع مقدس اظهار داشت: سوم خرداد فتح الفتوح هشت سال دفاع مقدس ملت ما است.

سردار حاج حسین کارگر افزود: آزادسازی خرمشهر نتیجه توکل به خدا و اراده و وحدت ملی بود و در این عملیات سپاه، ارتش و بسیج مردمی یکی شدند و ماندگارترین عملیات دفاع مقدس را رقم زدند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا