اقتصادی

برنامه کاهش مصرف برق در تیر و مرداد با اپراتور هوشمند انرژی – هشت صبح

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش هشت صبح و به نقل از مهر :

به گزارش خبرگزاری مهر، یحیی بخشعلی زاده قیاسی مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع نیروی برق استان تهران، گفت: در ماه‌های تیر و مرداد مشترکان تحت پوشش شرکت توزیع نیروی برق استان تهران روزانه با روش‌های مدیریت مصرف میزان مصرف خود را کاهش می‌دهند.

مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع نیروی برق استان تهران در ادامه تاکید کرد: به طور کلی به علت تغییر فرهنگ مصرف و استفاده از کولرهای گازی پیک بار شبکه سراسری در ایام گرم سال افزایش می‌یابد، لذا برای حفظ پایداری شبکه سراسری مدیریت مصرف برق بخش‌های مختلف اجرایی می‌شود.

وی با اشاره به همکاری اپراتور همراه اول به عنوان اپراتور هوشمند انرژی در کنار شرکت‌های توزیع برق سراسر کشور، تصریح کرد: پیش بینی می‌شود در بخش خانگی و تجاری از طریق اپراتور هوشمند انرژی کاهش پیک انجام شود و هدف اصلی از این پروژه کاهش مصرف انرژی از طریق فرهنگ سازی و اصلاح الگوی مصرف مشترکان بخش خانگی و تجاری است.

قیاسی یکی از ابزارهای مهم در کنترل و مدیریت بار شبکه را بهره‌گیری از لوازم اندازه‌گیری هوشمند دانست و افزود: از طریق کنتورهای هوشمند امکان بررسی بار لحظه‌ای مشترکین برای همکاران فراهم شده و با پایش این اطلاعات، وضعیت مشترکان همکار و غیر همکار نیز به صورت دقیق مشخص می‌شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا