هشت صبح: رئیس کمیسیون امور داخلی کشور با بیان اینکه مجلس مستندات پرونده مهسا امینی را دریافت کرده، گفت: این پرونده از امروز در کمیسیون امور داخلی کشور بررسی می‌شود. محمدصالح جوکار رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با  فارس در تشریح روند اقدامات صورت گرفته توسط این […]

هشت صبح: رئیس کمیسیون امور داخلی کشور با بیان اینکه مجلس مستندات پرونده مهسا امینی را دریافت کرده، گفت: این پرونده از امروز در کمیسیون امور داخلی کشور بررسی می‌شود.

محمدصالح جوکار رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با  فارس در تشریح روند اقدامات صورت گرفته توسط این کمیسیون اظهار داشت: پس از دستور رئیس مجلس مبنی بر رسیدگی کمیسیون امور داخلی مجلس به پرونده مهسا امینی، کمیته‌ای متشکل از نمایندگان مجلس و همچنین یک نفر از حقوقدانان قضایی و کارشناسان حوزه نظارت جهت رسیدگی به این پرونده تشکیل شد.

وی با بیان اینکه ما گزارش اولیه را از ناجا دریافت کردیم و در آن مطلبی دال بر ضرب و شتم وجود نداشت، گفت: این کمیته از امروز با حضور نمایندگانی از نیروی انتظامی به صورت میدانی بررسی دقیق خود را در رابطه با پرونده مهسا امینی آغاز می‌کند.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس با تاکید بر اینکه امیدواریم هرچه زودتر ابعاد دقیق مختلف از پرونده مهسا امینی مشخص شود؛ تصریح کرد: از طریق مجاری قانونی مستندات لازم دریافت شده است و ان‌شاالله گزارش مربوطه را پس از جمع‌بندی دقیق به صحن مجلس ارائه خواهیم کرد.

جوکار در رابطه با انتشار اخبار غیر واقعی در مورد ضرب و شتم مرحومه مهسا امینی توسط ضد انقلاب و برخی جریان‌های داخلی گفت: اخبار منتشر شده و همچنین گزارش پزشکی قانونی، ضرب و شتم مهسا امینی تائید نمی‌کند.

وی افزود: مسلم است ضدانقلاب و برخی از جریان‌های داخلی که امروز از سوی دشمنان مامور هستند، در صدد این هستند تا به گونه‌ای این ماجرا را روایت کنند که فضای جامعه متشنج شود.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس با تاکید بر اینکه اخباری که در رابطه با ضرب و شتم مهسا امینی منتشر شده، صحت ندارد گفت: مجلس شورای اسلامی یقیناً با کمال بی‌طرفی این پرونده را بررسی کرده و گزارش آن را به مردم و ملت عزیز ایران ارائه خواهد کرد.