امیرعبداللهیان در گفتگو با وزیر امور خارجه اسپانیا: برخی مقامات اروپایی به اهداف حزبی بیش از منافع ملی توجه دارند وزیر امور خارجه در گفتگو با همتای اسپانیایی ضمن انتقاد از مواضع غیرسازنده برخی کشورهای اروپایی در اغتشاشات اخیر، گفت: برخی مقامات اروپایی به اهداف حزبی بیش از منافع ملی کشورشان توجه دارند. حسین امیرعبداللهیان […]

امیرعبداللهیان در گفتگو با وزیر امور خارجه اسپانیا:

برخی مقامات اروپایی به اهداف حزبی بیش از منافع ملی توجه دارند

برخی مقامات اروپایی به اهداف حزبی بیش از منافع ملی توجه دارند

وزیر امور خارجه در گفتگو با همتای اسپانیایی ضمن انتقاد از مواضع غیرسازنده برخی کشورهای اروپایی در اغتشاشات اخیر، گفت: برخی مقامات اروپایی به اهداف حزبی بیش از منافع ملی کشورشان توجه دارند.

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و «خوزه مانوئل آلبارز» همتای اسپانیایی امشب (جمعه) ۲۰ آبان ماه تلفنی گفت‌وگو کردند.

مسائل بین‌المللی و مناسبات دوجانبه از جمله موارد مورد گفت‌وگوی دو وزیر خارجه بود.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به روابط تاریخی دو کشور، از گسترش هر چه بیشتر روابط ایران و اسپانیا استقبال کرد.

رئیس دستگاه دیپلماسی همچنین از مواضع و اقدامات غیرسازنده برخی کشورهای غربی در قبال اغتشاشات و حوادث تروریستی اخیر در ایران انتقاد کرد و افزود: برخی مقامات اروپایی به اهداف حزبی بیش از منافع ملی کشورشان توجه دارند.

امیرعبداللهیان با بیان اینکه همواره از تعامل با اروپا استقبال می‌کنیم، یادآور شد: این در حالی است که به ویژه سه کشور آلمان، فرانسه و انگلیس از سال ۲۰۱۵ قادر نبودند توافق هسته‌ای که یک تعهد بین‌المللی بود را پس از اعمال تحریم‌ها از سوی دولت ترامپ عملیاتی کنند.

وزیر خارجه کشورمان از موضع اسپانیا در محکومیت اقدام تروریستی شیراز قدردانی کرد.

«خوزه مانوئل آلبارز» وزیر امور خارجه اسپانیا نیز در این گفت‌وگوی تلفنی ضمن محکوم کردن حادثه تروریستی شیراز و ابراز همدردی ملت و دولت اسپانیا با ملت و دولت ایران، بر ضرورت گفت‌وگو تأکید کرد.

وزیر خارجه اسپانیا مناسبات در کشور را تاریخی خواند.

وی در ادامه خواستار کمک به آزادی دو شهروند اسپانیایی بازداشت شده در اغتشاشات اخیر در ایران شد.