در دیدار با رئیس هیئت دیوان محاسبات فرانسه؛ بذرپاش: با ملت بزرگ ایران جز با زبان احترام نمی‌توان سخن گفت رئیس کل دیوان محاسبات کشور در دیدار با رئیس هیئت دیوان محاسبات فرانسه، گفت: با ملت بزرگ ایران جز با زبان احترام نمی توان سخن گفت. به گزارش خبرگزاری مهر، مهرداد بذرپاش که برای شرکت […]

در دیدار با رئیس هیئت دیوان محاسبات فرانسه؛

بذرپاش: با ملت بزرگ ایران جز با زبان احترام نمی‌توان سخن گفت

بذرپاش: با ملت بزرگ ایران جز با زبان احترام نمی‌توان سخن گفت

رئیس کل دیوان محاسبات کشور در دیدار با رئیس هیئت دیوان محاسبات فرانسه، گفت: با ملت بزرگ ایران جز با زبان احترام نمی توان سخن گفت.

به گزارش خبرگزاری مهر، مهرداد بذرپاش که برای شرکت در بیست و چهارمین نشست مجمع عمومی سازمان اینتوسای عازم برزیل شده است، با رؤسای دیوان محاسبات کشورهای هند، فرانسه، تایلند، ایرلند، قزاقستان، لهستان، بنگلادش، نپال، ویتنام و مغولستان دیدار و گفتگو داشت و با اسلواکی یادداشت تفاهم همکاری مشترک امضا کرد.

افتتاحیه اجلاس اینتوسای با حضور هیأت ایرانی

افتتاحیه اجلاس اینتوسای با حضور هیأت ایرانی برگزار شد و گزارشی از عملکرد ۳ سال گذشته این سازمان بین المللی و کمیته‌های تخصصی آن ارائه شد.

دیدار با رئیس دیوان محاسبات هند

مهرداد بذرپاش، رئیس کل دیوان محاسبات کشور با چاندرا مورمو، رئیس کل دیوان محاسبات هند و رئیس کمیته ظرفیت سازی اینتوسای دیدار و گفتگو کرد.

بذرپاش در این دیدار با تاکید بر قدمت تاریخی دو کشور ایران و هند، بر لزوم افزایش همکاری‌های دوجانبه تاکید کرد و گفت: سطح روابط اقتصادی دو کشور اصلاً راضی کننده نیست.

در این دیدار، مهرداد بذرپاش پیشنهاد کرد دوره‌ها و کارگاه‌های آموزشی و پروژه‌های حسابرسی مشترکی میان دو دیوان تعریف و عملیاتی شود و یادداشت تفاهم همکاری که پیش از این منعقد شده عملیاتی و اجرایی شود.

امضای یادداشت تفاهم با اسلواکی

مهرداد بذرپاش در دیدار با لوبومیر آندارسی، رئیس دیوان محاسبات اسلواکی تاکید کرد ظرف دو هفته موضوعات حسابرسی مشترک میان دو کشور مشخص و در دستور کار قرار گیرد.

رئیس دیوان محاسبات ایران افزود: این تفاهم نامه باید به توسعه روابط دو کشور در سایر بخش‌ها بویژه بخش اقتصادی منجر شود.

در این جلسه بر طراحی یک چهارچوب اختصاصی مشترک حسابرسی تأکید شد.

رئیس دیوان محاسبات اسلواکی تأکید کرد: توسعه روابط با ایران برای ما بسیار پراهمیت است و امیدواریم تفاهم با دیوان محاسبات ایران به توسعه روابط اقتصادی دو کشور منجر شود. دریافت تجربیات دیوان محاسبات ایران برای ما پراهمیت است.

لازم به ذکر است در این جلسه، یادداشت تفاهم همکاری میان ایران و اسلواکی به امضا رسید.

تعیین و توسعه چهارچوب همکاری و تعامل در زمینه حسابرسی دولتی و به اشتراک گذاری متقابل تجربیات و شیوه‌های عملی مطلوب در حوزه‌های گوناگون مالیه عمومی، علی الخصوص حسابرسی فناوری اطلاعات و محیط زیست، از جمله اهداف این یادداشت تفاهم همکاری میان ایران و اسلواکی است.

بذرپاش: با ملت بزرگ ایران جز با زبان احترام نمی‌توان سخن گفت

مهرداد بذرپاش، رئیس کل دیوان محاسبات کشور با گیلز میلر، رئیس هیأت دیوان محاسبات فرانسه، دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار، بذرپاش تاکید کرد فرانسه تحت تأثیر فشارها و سیاست‌های طرف‌های زورگو قرار نگیرد.

وی افزود: ایران به فرانسه احترام می‌گذارد و توقع احترام متقابل را از سوی دولتمردان فرانسوی دارد. با ملت بزرگ ایران جز با زبان احترام نمی‌توان سخن گفت.

بذرپاش اضافه کرد: آماده توسعه روابط با دیوان محاسبات فرانسه هستیم.

وی ضمن اشاره به قدمت صدساله حسابرسی دولتی در ایران، خواستار فعال سازی یادداشت تفاهم همکاری دیوان دو کشور شد.

وی با اشاره به رابطه مسالمت آمیز توأم با احترام دو کشور اعلام کرد: هیچ زمان هیچ صدمه‌ای از جانب کشور ایران متوجه فرانسه نشده است.

گیلز میلر، رئیس هیأت دیوان محاسبات فرانسه نیز در این دیدار بیان کرد که دیدگاه‌های دو ملت نسبت به یکدیگر بسیار مثبت است. همچنین وی خواستار افزایش سطح همکاری‌ها و تعاملات دو دیوان در تمامی زمینه‌های حسابرسی دولتی علی الخصوص حسابرسی فناوری اطلاعات شد.

دیدار با رئیس دیوان محاسبات ایرلند

مهرداد بذرپاش، رئیس کل دیوان محاسبات در دیدار با رئیس کل دیوان محاسبات ایرلند، گفت: تبلیغات ناجوانمردانه برخی کشورهای غربی علیه ایران را نه باور و نه قبول کنید.

وی افزود: انتقال تجربیات دو طرف در حوزه حسابرسی عمومی و دولتی بسیار کمک کننده است و باید دوره‌های آموزشی مجازی را به صورت جدی در دستور کار قرار دهیم.

رئیس دیوان محاسبات ایرلند ضمن ابراز تمایل برای انعقاد یادداشت تفاهم با دیوان محاسبات ایران، گفت: دیوان محاسبات ایرلند در مقایسه با دیوان محاسبات ایران قدمت و سابقه بسیار کمتری دارد و علاقمندیم از تجربیات و دانش شما در ایران بهره مند شویم. وی از رئیس کل دیوان محاسبات ایران برای سفر به ایرلند و بازدید از دیوان محاسبات این کشور دعوت کرد.

دیدار با رئیس دیوان محاسبات قزاقستان

مهرداد بذرپاش در دیدار با رئیس دیوان محاسبات قزاقستان و عضو هیأت رئیسه اکوسای از حسن نظر قزاقستان در اجلاس اکوسای در آستانه قزاقستان تشکر و از رئیس دیوان محاسبات قزاقستان برای سفر به تهران و بازدید از دیوان محاسبات ایران دعوت کرد.

رئیس کل دیوان محاسبات ایران گفت: تقویت پیمان اکوسای از اولویت‌های کاری دو کشور است و این پیمان منطقه‌ای بسیار پراهمیت است.

خانم ناتالیا گودونوآ، رئیس دیوان محاسبات قزاقستان ضمن تبریک مجدد به بذرپاش برای ریاست سازمان اکوسای، اعلام کرد در آینده نزدیک برای شرکت در نشست هیأت رئیسه اکوسای به تهران سفر خواهد کرد.

دیدار با رئیس دیوان محاسبات لهستان

رئیس کل دیوان محاسبات ایران در دیدار با رئیس دیوان محاسبات لهستان با بیان اینکه دیوان در ایران سابقه‌ای بیش از یک قرن دارد، بر آمادگی کشورمان برای توسعه روابط، راه اندازی حسابرسی مشترک فناوری اطلاعات میان دو کشور و برگزاری دوره‌های آموزشی مشترک تأکید کرد.

رئیس دیوان محاسبات لهستان، گفت: ایران به فرهنگ جهان خدمات گسترده ای کرده است. ایرانیان ملتی بزرگ و مهمان نواز هستند و خاطره محبت‌های آنان در زمان جنگ جهانی دوم به مردم لهستان همیشه در خاطر ما ماندگار است.

وی ضمن اعلام آمادگی برای انتقال تجربیات و دانش فنی دیوان محاسبات لهستان، از رئیس دیوان محاسبات ایران برای سفر به این کشور و بازدید از دیوان محاسبات لهستان دعوت کرد.

دیدار با رئیس دیوان محاسبات بنگلادش

مهرداد بذرپاش در دیدار با رئیس کل دیوان محاسبات بنگلادش، ضمن ابراز نارضایتی از سطح تعاملات دیوان محاسبات کشورهای اسلامی، پیشنهاد تأسیس سازمان دیوان محاسبات کشورهای اسلامی را مورد تأکید قرار داد.

وی افزود: تقویت روابط با کشورهای اسلامی، راهبرد قطعی کشور ماست.

رئیس دیوان محاسبات بنگلادش ضمن اعلام موافقت با پیشنهاد تأسیس سازمان دیوان محاسبات کشورهای اسلامی گفت: این کشور به توسعه روابط در همه زمینه‌ها با کشورهای مسلمان اهمیت زیادی می‌دهد.

وی افزود: بنگلادش خواستار استفاده از توان، ظرفیت و دستاوردهای نوین دیوان محاسبات ایران برای فناورانه و بروز کردن فرآیندهای فنی حسابرسی در این کشور است.

وی خواستار انتقال تجربیات و دانش فنی دیوان محاسبات ایران در حوزه حسابرسی عملکرد شد.

دیدار با رئیس دیوان محاسبات نپال

رئیس کل دیوان محاسبات ایران در دیدار با رئیس دیوان محاسبات نپال با بیان شعار دیوان فناورانه مردم پایه در دوره جدید فعالیت دیوان محاسبات ایران، به معرفی ظرفیت‌های فناورانه این دیوان تحت عنوان مرکز فناوری و خانه خلاق دیوان محاسبات ایران پرداخت.

وی افزود: فناورانه بودن را برای دقت و سرعت بالای حسابرسی مد نظر قرار دادیم و مردم پایگی در شعار دیوان محاسبات برای بهره بردن از ظرفیت اجتماعی سازی دیوان محاسبات در دستور کار ما قرار دارد.

رئیس دیوان محاسبات نپال نیز ضمن علاقه مندی به افزایش تعاملات و همکاری‌های دو دیوان، خواستار نهایی سازی و انعقاد یادداشت تفاهم همکاری بین طرفین شد.

دیدار با رئیس هیأت دیوان محاسبات ویتنام

مهرداد بذرپاش در دیدار با رئیس هیأت دیوان محاسبات ویتنام با اشاره به اینکه مردم ویتنام تجربه تلخ نسل کشی و سیاست تجاوزگرانه آمریکا را کاملاً به خاطر دارند، گفت: مردم ایران به مقاومت ملت ویتنام در بیرون راندن تجاوزگران آمریکا از خاک کشورشان آگاهی دارند. رئیس دیوان محاسبات ایران با معرفی ظرفیت‌های مشترک دیوان دو کشور در زمینه بررسی‌های فنی و حسابرسی بر توسعه روابط دیوان محاسبات ایران و ویتنام تأکید کرد.

رئیس هیأت دیوان محاسبات ویتنام نیز ضمن دعوت از بذرپاش برای سفر به این کشور، درخواست استفاده از تجربیات دیوان محاسبات ایران را مطرح کرد.

دیدار با رئیس دیوان محاسبات مغولستان

رئیس کل دیوان محاسبات ایران در دیدار با رئیس دیوان محاسبات مغولستان تأکید کرد سطح روابط اقتصادی دو کشور می‌تواند به مراتب بیشتر از میزان کنونی باشد.

بذرپاش با بیان اینکه تجربه دیوان محاسبات ایران در زمینه حسابرسی‌های فنی می‌تواند در اختیار سایر کشورها از جمله مغولستان قرار گیرد، بر نهایی شدن تفاهم نامه‌ای که میان دو کشور در شرف انعقاد است، تأکید کرد.

زندانبات دورژورن، رئیس دیوان محاسبات مغولستان نیز ضمن ابراز علاقه مندی به افزایش همکاری‌های مشترک و اشتراکات میان دو دیوان، خواستار افزایش و ارتقای سطح همکاری‌ها و تعریف پروژه‌های مشترک حسابرسی میان دو کشور شد.