سرلشکر باقری در دیدار وزیر دفاع عراق: ایران و عراق با تهدیدات مشترکی مواجه هستند رئیس ستادکل نیروهای مسلح در دیدار وزیر دفاع عراق گفت: وضعیت منطقه ایجاب می‌کند ایران و عراق با همکاری یکدیگر امنیت منطقه را تأمین کنند زیرا دو کشور با تهدیدات مشترکی مواجه هستند. به گزارش خبرگزاری مهر، سرلشکر محمد باقری […]

سرلشکر باقری در دیدار وزیر دفاع عراق:

ایران و عراق با تهدیدات مشترکی مواجه هستند

ایران و عراق با تهدیدات مشترکی مواجه هستند

رئیس ستادکل نیروهای مسلح در دیدار وزیر دفاع عراق گفت: وضعیت منطقه ایجاب می‌کند ایران و عراق با همکاری یکدیگر امنیت منطقه را تأمین کنند زیرا دو کشور با تهدیدات مشترکی مواجه هستند.

به گزارش خبرگزاری مهر، سرلشکر محمد باقری رئیس ستادکل نیروهای مسلح عصر امروز در دیدار با وزیر دفاع عراق اظهار داشت: دو کشور ایران و عراق مشترکات فرهنگی، دینی، مذهبی، سیاسی و تاریخی فراوانی مانند همکاری در برگزاری مراسم اربعین حسینی دارند؛ البته ما در زمینه مقابله با تروریسم نیز فعالیت‌های مشترکی داریم که شهید سلیمانی و سایر شهدای مدافع حرم تأکیدی بر مقابله مشترک ما با تروریسم تکفیری است.

وی افزود: قدرت‌های بزرگ تصمیم داشتند با ایجاد داعش کشورهای منطقه را به تصرف خود در آورند ولی همکاری دو ملت ایران و عراق و رزمندگان دو ملت توطئه آنها با شکست مواجه شد.

سردار باقری ادامه داد: ایران برای امنیت عراق شهدای فراوانی را تقدیم کرده که در این رابطه شهید سلیمانی در کنار شهید ابومهدی المهندس به نماد وحدت و برادری تبدیل شدند.

وی با اشاره به توسعه روابط دو ملت با استقرار دولت السودانی، ادامه داد: وضعیت منطقه ایجاب می‌کند ایران و عراق با همکاری یکدیگر امنیت منطقه را تأمین کنند زیرا دو کشور با تهدیدات مشترکی مواجه هستند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در ادامه عنوان کرد: ارتباط و میزان همکاری‌های نظامی که باید بین دو کشور ایران و عراق باشد خیلی جدی شکل نگرفته لذا انتظار داریم این سفر شما نقطه عطفی در پیشرفت همکاری‌های نظامی بین دو کشور باشد؛ از سوی دیگر پیشنهاد داریم هیأتی از عراق آمده و مواضع امنیتی و دفاعی ما را در مرزهای مشترک بین ایران و اقلیم را بازدید کنند و ببینند طی این سال‌ها هزینه‌های زیادی برای تقویت مرز صورت گرفته است که این می‌تواند تجربه مناسبی برای مرزبانی عراق باشد.

ثابت محمد سعید رضا وزیر دفاع عراق نیز در این دیدار عنوان کرد: مشترکات فروانی در زمینه‌های مختلف بین ایران و عراق وجود دارد؛ دولت السودانی برای استقرار مراحل سختی را پشت سر گذاشت البته اکنون نیز با چالش‌هایی مواجه است زیرا بر آن هستند تا نگذارند این دولت اهداف خود را محقق سازد.

وی تاکید کرد: این دولت راهی جز موفقیت و ارائه خدمت به ملت ندارد لذا در این مسیر نیازمند کمک کشورهای دوست از جمله ایران هستیم؛ همچنین سیاست ما در وزارت دفاع این است که باز آماد و بازطراحی در زمینه زیر ساخت‌های دفاعی و تسلیحاتی داشته باشیم و چون ایران در این مسیر پیشگام است، می‌توانیم از تجربیات ایران در این زمینه استفاده کنیم.


ایران و عراق با تهدیدات مشترکی مواجه هستند