گلرو: ایران امنیت کشورهای منطقه را امنیت خود می‌داند رئیس کمیته روابط خارجی کمیسیون امنیت ملی در دیدار با سفیر امارات، گفت: ما امنیت کشورهای منطقه را امنیت خود می دانیم اما حضور برخی عناصر به نفع منطقه نخواهد بود. به گزارش خبرگزاری مهر، عباس گلرو، رئیس کمیته روابط خارجی کمیسیون امنیت ملی و سیاست […]

گلرو:

ایران امنیت کشورهای منطقه را امنیت خود می‌داند

ایران امنیت کشورهای منطقه را امنیت خود می‌داند

رئیس کمیته روابط خارجی کمیسیون امنیت ملی در دیدار با سفیر امارات، گفت: ما امنیت کشورهای منطقه را امنیت خود می دانیم اما حضور برخی عناصر به نفع منطقه نخواهد بود.

به گزارش خبرگزاری مهر، عباس گلرو، رئیس کمیته روابط خارجی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی امروز سه‌شنبه هفدهم آبان ماه با سیف محمد عبید الزعابی، سفیر امارات در جمهوری اسلامی ایران که در چارچوب توافق برای از سرگیری روابط به تهران بازگشته است، دیدار و گفتگو کرد.

گلرو در ابتدای این دیدار با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران همواره خواهان گسترش روابط با کشورهای همسایه و منطقه بوده است، گفت: جمهوری اسلامی ایران در چارچوب سیاست همسایگی معتقد به توسعه مناسبات فیمابین بوده و همواره از اینکه روابط دو کشور در زمینه‌های مختلف توسعه یابد استقبال کرده است

رئیس کمیته روابط خارجی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به چالش‌های موجود در روابط فی‌مابین، گفت: ما امنیت کشورهای منطقه را امنیت خود می‌دانیم و از هیچ حمایتی در راستای توسعه امنیت در منطقه دریغ نمی‌ورزیم، اما حضور برخی عناصر به نفع منطقه نخواهد بود.

نماینده مردم سمنان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه امروز امارات جز کشورهای پیشرو در منطقه در حوزه‌های مختلف شده است، خاطر نشان کرد: اراده امارات و موقعیت منحصر به فرد ژئوپلیتیکی جمهوری اسلامی ایران، بهترین فرصت را برای ارتقای سطح روابط اقتصادی و تجاری دو کشور فراهم آورده است که باید به نحو مطلوب از آن بهره جست.

رئیس کمیته روابط خارجی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان بر آمادگی مجلس شورای اسلامی جهت همکاری در زمینه‌های مختلف موجود در روابط فیمابین پارلمانی تاکید کرد.

سیف محمد عبید الزعابی، سفیر امارات در تهران نیز در این دیدار گفت: امارات در راستای ایجاد فصل جدید روابط خود با جمهوری اسلامی ایران، علاقمند به پیشبرد روابط دو جانبه و دستیابی به منافع مشترک دو کشور همسایه و منطقه است.

وی در پایان تحولات آینده روابط فیمابین را مثبت ارزیابی و بر لزوم تقویت همکاری‌های دو کشور در زمینه‌های موجود تاکید کرد. لازم به ذکر است، سیف محمد عبید الزعابی" از سال ۲۰۱۱ سفیر امارات در تهران بود ولی در سال ۲۰۱۵ امارات اقدام به کاهش سطح روابط با جمهوری اسلامی ایران کرد و سفیر خود را از تهران فراخواند.


ایران امنیت کشورهای منطقه را امنیت خود می‌داند