ایران از گلوگاه‌های سخت و نفس‌گیر عبور کرد

Print Friendly, PDF & Email

دریادار سیاری در مراسم تقدیر از برگزیدگان سازمان صنایع دفاع:

ایران از گلوگاه‌های سخت و نفس‌گیر عبور کرد

ایران از گلوگاه‌های سخت و نفس‌گیر عبور کرد

معاون هماهنگ‌کننده ارتش گفت: جمهوری اسلامی ایران از گلوگاه‌های سخت و نفس‌گیر گذشته است.

به گزارش خبرگزاری مهر، امیر دریادار «حبیب‌الله سیاری» معاون هماهنگ‌کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران در مراسم تقدیر از برگزیدگان سال ۱۴۰۱ سازمان صنایع دفاع ضمن گرامیداشت «روز بزرگداشت شهدا»، اظهار داشت: اعتقاد داریم رمز موفقیت ما پیمودن راه شهداست.

امیر سیاری با بیان اینکه نیروی انسانی و دارا بودن تجهیزات به‌روز دفاعی و نظامی به‌عنوان دو مؤلفه اصلی قدرت بازدارندگی است، گفت: افزایش توان بازدارندگی به معنای محدود شدن دشمن در تجاوز و تعرض به ایران اسلامی است و این موضوع جز با نیروی انسانی عالم، متعهد و متخصص و همچنین برخورداری از تجهیزات نوین و به‌روز دفاعی محقق نخواهد شد.

معاون هماهنگ‌کننده ارتش با بیا اینکه سازمان صنایع دفاع با دارا بودن این دو مؤلفه مهم و ساخت تجهیزات پیشرفته دفاعی توانسته است بازدارندگی را به منصه ظهور رسانده و افزایش دهد، افزود: ضروری است که متخصصین صنعت دفاعی سازمان صنایع دفاع در تحقق بیش از پیش این موضوع، مسیر رشد و توسعه خود را با قوت ادامه دهند.

وی با تأکید بر لزوم همکاری مجموعه نیروهای مسلح با دانش‌بنیان‌ها گفت: سازمان صنایع دفاع از قدیمی‌ترین و اصیل‌ترین سازمان‌های وزارت دفاع و نیروهای مسلح است که نقش مهمی در دوران دفاع مقدس و سال‌های پس از آن داشته است.

دریادار سیاری با بیان اینکه آینده با عدم قطعیت روبه‌رو است، افزود: می‌بایست توان و بازدارندگی را تا حدی بالا برد که با عدم قطعیت‌ها بتوان مواجهه و تقابل کرد.

معاون هماهنگ‌کننده ارتش ادامه داد: عدم قطعیت آینده، دایره تنوع تهدیدات را بسیار گسترده می‌کند و ضروری است که پیشرفت‌های همه‌جانبه و پیش‌بینی‌های وضعیت منطقه و فرامنطقه‌ای را همواره مد نظر قرار دهیم تا برای مقابله با انواع تهدیدات از آمادگی لازم برخوردار شویم.

امیر سیاری با بیان اینکه هر دستاورد دفاعی رشته وابستگی به بیگانگان را قطع می‌کند، گفت: جمهوری اسلامی ایران از گلوگاه‌های سخت و نفس‌گیر گذشته است و تجهیزات دفاعی ما می‌بایست در سطحی ساخته و تولید شود که امکان تهدید علیه قدرت‌های زورگو و متجاوز را فراهم کند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا