امیرعبداللهیان در دیدار با وزیر خارجه لبنان: ایران از ثبات لبنان حمایت می‌کند/ تشریح آخرین وضعیت مذاکرات وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار با وزیر خارجه لبنان تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران همواره از ثبات و امنیت لبنان حمایت می‌کند. به گزارش خبرگزاری مهر، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان که به لبنان سفر کرده […]

امیرعبداللهیان در دیدار با وزیر خارجه لبنان:

ایران از ثبات لبنان حمایت می‌کند/ تشریح آخرین وضعیت مذاکرات

ایران از ثبات لبنان حمایت می‌کند/ تشریح آخرین وضعیت مذاکرات

وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار با وزیر خارجه لبنان تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران همواره از ثبات و امنیت لبنان حمایت می‌کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان که به لبنان سفر کرده است، صبح امروز جمعه با «عبدالله بوحبیب» وزیر خارجه لبنان دیدار و در مورد مسائل دوجانبه، منطقه‌ای و بین الملی رایزنی و گفتگو کرد. این دیدار در محل وزارت امور خارجه لبنان برگزار شد.

در دیدار امیرعبداللهیان با وزیر خارجه لبنان، موضوعات مورد اهتمام دو کشور در حوزه دوجانبه و منطقه‌ای و بین المللی مورد گفتگو و تبادل نظر قرار گرفت.

امیرعبداللهیان در این دیدار ضمن تبریک سال نو میلادی به همتای خود و نیز دولت و ملت لبنان، بر اصل دائمی حمایت جمهوری اسلامی ایران از ثبات و امنیت لبنان تاکید کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان ضمن دعوت از همه طرف‌های لبنانی به گفتگو برای تکمیل روند سیاسی در لبنان، گفت: تجارب گذشته در لبنان نشان می‌دهد که به رغم فراز و نشیب‌ها، جریان‌های سیاسی با حکمت و درایتی که دارند، به توافق ملی به نفع ملت لبنان می رسند.

رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان ضمن تاکید بر حمایت ایران از روند سیاسی و ثبات و استقرار در لبنان و تاکید بر عدم مداخله در امور داخلی این کشور، ابراز اطمینان کرد که انتخاب رئیس جمهور از خلال هوشیاری و حکمت و تدبیر گروه‌های لبنانی در سریع‌ترین زمان انجام خواهد شد.

امیرعبداللهیان همچنین با تاکید بر آمادگی کمک جمهوری اسلامی ایران برای کاهش آلام مردم لبنان در خصوص مشکل برق و انرژی افزود: برای کمک به تعمیر نیروگاه‌های برق لبنان و نیز احداث نیروگاه‌های جدید در این کشور، آمادگی داریم.

وی همچنین ابراز امیدواری کرد که با تشکیل دولت جدید لبنان، اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی دو کشور سریعاً برگزار شود.

وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه گفتگوها، همتای لبنانی را در جریان آخرین وضعیت روند مذاکرات رفع تحریم‌ها و نیز گفتگوها با عربستان سعودی قرار داد.

تحولات یمن و فلسطین نیز از دیگر موضوعات مورد تبادل نظر دو وزیر در این ملاقات بود.

عبدالله بوحبیب وزیر امور خارجه لبنان نیز در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از دیدار مجدد با امیرعبداللهیان، از حمایت جمهوری اسلامی ایران از ثبات لبنان تشکر کرد و گفت لبنان نیز به نوبه خود از ثبات در ایران حمایت می‌کند.

بوحبیب با استقبال از گسترش همکاری‌های لبنان با جمهوری اسلامی ایران در زمینه‌های مختلف، از حمایت دائمی جمهوری اسلامی ایران از ثبات و استقرار در لبنان و حسن‌نیت ایران در کمک به حل مشکلات اقتصادی لبنان تشکر کرد و افزود، از برگزاری اجلاس کمیسیون مشترک دو کشور بعد از تشکیل دولت جدید در لبنان استقبال می‌کنیم.


ایران از ثبات لبنان حمایت می‌کند/ تشریح آخرین وضعیت مذاکرات