استان ها

ایجاد روابط دوستانه با کشورهای همسایه خط مشی دولت بوده است – هشت صبح

به گزارش هشت صبح و به نقل از مهر :

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام میثم امرودی شامگاه شنبه در مراسم بزرگداشت شهدای خدمت که از سوی امام جمعه ورامین در مصلی صاحب الزمان (عج) برگزار شد، طی سخنانی گفت: شهید رئیسی و یارانش مظلوم بوده و مظلوم به شهادت رسیدند.

وی به اقدام جهادی دولت در ورود ۱۶۰ میلیون واکسن کرونا ظرف یک هفته خبر داد و افزود: در این انقلاب و کشور اتفاقات بزرگی رخ داد، کسی جرأت نمی‌کرد، پایگاه آمریکا را بزند، باید در گینس ثبت شود، اولین کشوری که ابهت آمریکا را شکست، جمهوری اسلامی و در زمان همین سید شهید و همین تیم بود.

مشاور فرهنگی وزیر امور خارجه با اشاره به حمله ایران به پایگاه «عین الاسد» گفت: کاری که در عملیات «وعده صادق» و نیز حمله به «عین الاسد» انجام شد، ابهت آمریکا را ریخت و امروز برای عراق، یمن، سوریه، حزب الله و… زدن پایگاه‌ها و کشتی‌های آمریکا عادی شده است.

وی با بیان اینکه شهید امیرعبداللهیان می‌گفت، شاید فایده یک وزیر شهید از یک وزیر زنده برای جمهوری اسلامی بیشتر باشد، اظهار کرد: از روزی که فلسطین با مکتب مقاومت و مکتب حسینی آشنا شد، فلسطین زنده شد، صهیونیست‌ها و آمریکا به شدت از محور مقاومت وحشت دارد، پیش از این کشورهای همسایه خاک خود را در اختیار هواپیماهای آمریکایی قرار می‌دادند، اما امروز کشوری جرأت این کار را ندارد و آمریکا مجبور است، ناو هواپیمابر بیاورد.

امرودی با بیان اینکه حزب الله شیعه و یمن شیعه از حماس و جهاد سنی حمایت می‌کند، گفت: این جلوه وحدت شیعه و سنی است، می‌خواستند، قضیه فلسطین را قضیه‌ای قومی بین عرب و یهود و یک قضیه منطقه‌ای جلوه دهند، اما امروز این قضیه از خاورمیانه و منطقه فراتر رفته و دنیا را فراگرفته است، این دستاوردهای کوچکی نیست.

وی به ابتکار آیت الله رئیسی برای خنثی کردن توطئه دشمن در ایجاد اختلاف بین ایران و پاکستان اشاره کرد و گفت: این امر که پاکستان، هند و ترکیه یک روز برای شهادت آیت الله رئیسی عزای عمومی اعلام کرد، مساله کمی نیست، ایجاد روابط دوستانه و مسالمت آمیز با کشورهای همسایه مانند عربستان، پاکستان و ترکیه خط مشی دولت بوده است.

مشاور فرهنگی وزیر امور خارجه با اشاره به اینکه خیال مردم به مدیریت حکیمانه مقام معظم رهبری گرم است، گفت: ثمره این انقلاب ولایت فقیه است، ولایت فقیه مانند کوه و با صلابت در کشور ایستاده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا