اگر ناو و موشک‌ نباشد معیشتی وجود ندارد – تابناک

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش «تابناک» به نقل از ایسنا، سردار علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در همایش «تجلی اخلاص» «تجلیل از دست‌اندرکاران حرکت راهیان نور» در سالن «۵ آذر» سازمان بسیج مستضعفین در سخنانی ضمن گرامیداشت دهه ولایت بیان کرد: در مقابل اراده‌های بلند و پولادین شما خادمان شهدا دست به سینه می‌گذارم. راهیان نور یک فناوری و یک حرکت بزرگ است. ما هم از سال ۸۲ ، بازدید از یادمان «والفجر ۸» را که مشهد شهدای غواص است در نیروی دریایی سپاه آغاز کردیم. در این یادمان پیکرهای هشت شهید دفن شده است. سال ۹۰ راهیان خلیج فارس را با حاج آقا شیرازی تأسیس کردیم‌ و ناگفته‌های جنگ دریا را آغاز کردیم و پس از چندی راهیان نور ویژه را در جزایر «نازعات» آغاز کردیم. نیروی دریای سپاه ۸۰۵ شهید تقدیم کرد اما در یک سال و نیم تعداد ۹ شهید را در جنگ با آمریکا تقدیم کردیم.

وی یادآور شد: جوانان ما باید حضور پررنگی در راهیان نور دریایی داشته باشند. دریا یک فرصت و راهبرد بزرگ است. به این دلیل که ۹۰ درصد تجارت ما از طریق دریا است حتی نفت و گاز ما از دریا استخراج می‌شود. اگر ناو و موشک‌ نباشد معیشتی هم نخواهیم داشت. با عنایت خداوند و اراده سنگین ما، آمریکایی‌ها شکست خوردند. ما ۲۲۰۰ کیلومتر در جنوب و  ۸۲۰ کیلومتر در شمال مرز دریایی داریم. همچنین  جزایر متعدد و مهمی داریم که مانند یک ناو هواپیمابر می‌تواند امنیت منطقه دریایی را حفظ کند چرا که قابلیت این را دارد هواپیما از آن پرواز کند. جزایره بوموسی و تنب بزرگ و تنب کوچک نقش استراتژیک و ویژه‌ای دارند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت: در خلیج فارس آبراه بین‌المللی وجود دارد اما آب بین‌المللی وجود ندارد. نفت خلیج فارس به ایران و همسایگانش اختصاص دارد. مملکت برای جوانان است. دشمنان در خلیج‌فارس می‌آیند، اما جوانان ما محکم به آنها اخطار می‌دهند که حق نداری وارد این آبراه بشوید و آنها سرشان را پایین می‌اندازند و تغییر مسیر می‌دهند. ما در این نبرد نابرابر در مقابل دشمنان پیروز هستیم. از منافعی که به ملت بزرگ و شهیدپرور ایران اختصاص دارد دست نخواهیم کشید. دشمن اگر می‌خواهد ما را بکشد ما شهید  و عاقبت بخیر می‌شویم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا