هشت صبح: چند رسانه ابتدا از مرگ الیزابت دوم خبر دادند، اما آن را به «وضعیت نگران کننده ملکه انگلیس» تغییر دادند؛ این در حالیست که کاخ باکینگهام تا کنون در خصوص مرگ وی بیانیه ای صادر نکرده است. به گزارش هشت صبح، خبرگزاری اسپوتنیک امروز خبر تأئید نشده مرگ ملکه الیزابت دوم رسانه ای […]

هشت صبح: چند رسانه ابتدا از مرگ الیزابت دوم خبر دادند، اما آن را به «وضعیت نگران کننده ملکه انگلیس» تغییر دادند؛ این در حالیست که کاخ باکینگهام تا کنون در خصوص مرگ وی بیانیه ای صادر نکرده است.

به گزارش هشت صبح، خبرگزاری اسپوتنیک امروز خبر تأئید نشده مرگ ملکه الیزابت دوم رسانه ای کرد. گاردین نیز از مرگ ملکه انگلیس خبر داد؛ اما هر ۲ رسانه بلافاصله تیتر خبر خود به «وضعیت نگران کننده ملکه» تغییر دادند.

کاخ باکینگهام هم تا کنون این خبر را تأئید نکرده است.

به گزارش اسپوتنیک، هواپیمای حامل ۷ نفر از اعضای خاندان سلطنتی در فرودگاه آبردین بر زمین نشست.

به گزارش گاردین، رئیس مجلس عوام انگلیس هم اکنون با قطع سخنرانی مرسوم خود، پیامی را برای ملکه کشورش قرائت کرد.

از سوی دیگر، «یلدا حکیم» خبرنگار استرالیائی خبرگزاری بی بی سی در پیامی توئیتری در این ارتباط اعلام کرد: من توییت کردم که بیانیه ای در مورد مرگ ملکه منتشر شده است. این نادرست بود، هیچ بیانیه ای وجود نداشت، و بنابراین من توییت را حذف کردم. من معذرت میخواهم.

اخبار تأئید نشده از مرگ ملکه انگلیس/ قطع سخنرانی رئیس مجلس عوام

خبرگزاری اسپوتنیک بدون ارائه توضیحات بیشتری در تلگرام خود تصاویر زیر را درباره تجمع روزنامه نگاران در کاخ باکینگهام منتشر کرد.

با انتشار این اخبار احتمال مرگ ملکه الیزابت دوم قوت گرفت؛ اما منابع رسمی مربوط به کاخ باکینگهام تا کنون در این باره بیانیه ای صادر نکرده اند.

در صورت مرگ ملکه انگلیس، بزرگ ترین پسر او، شاهزاده «چارلز» وارث تاج و تخت خواهد شد و «کامیلا» همسر وی ملکه بعدی این کشور خواهد بود.

در خبری مرتبط، خبرگزاری بی بی سی هم اکنون در توئیتی نوشت: کاخ باکینگهام تغییر حفاظ های کاخ که قرار بود فردا انجام شود را لغو کرد.

اخبار تأئید نشده از مرگ ملکه انگلیس+ قطع سخنرانی رئیس مجلس عوام

اسکای نیوز گزارش داد که «مگان مرکل» عروس خانواده سلطنتی انگلیس همراه با همسرش به قلعه بالمورال نرفته است. مگان مارکل پیشتر درباره رفتارهای نژادپرستانه خاندان سلطنتی افشاگری کرده بود.

وی در چند ماه گذشته با مشکلات جسمی روبرو بوده است و در اکتبر ۲۰۲۱ در بیمارستان بستری شد و پس از آن با عصا در انظار عمومی ظاهر می شد.

کاخ باکینگهام ساعاتی پیش با صدور بیانیه ای اعلام کرد: ملکه الیزابت تحت نظارت پزشکی قرار گرفت. پس از به وجود آمدن نگرانی هایی از سلامتی ملکه انگلیس، پزشکان هم اکنون در حال معاینه و نظارت بر وضعیت سلامتی وی، در کاخ «بالمورال» هستند.

کاخ باکینگهام در ادامه اضافه کرده بود که ملکه ۹۶ ساله انگلیس در «بالمورال»، محل اقامت کنونی خود تحت نظر پزشکان قرار گرفته است.

به گزارش بی بی سی، «لیز تراس» نخست وزیر جدید انگلیس در این خصوص گفت که «تمام کشور» از این خبر «عمیقا نگران» خواهند بود.