استان ها

انتخاب خوب زندگی را به بهترین شکل رقم میزند – هشت صبح

به گزارش هشت صبح و به نقل از مهر :

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام محمد احمدزاده در جشن ولایت علوی اکمال دین نبوی ویژه ۱۵۰ زوج جوان که با مراسم ازدواج یکی از زوج‌ها همراه بود، ضمن گرامی داشت واقف بانی این مجلس مرحوم سید حسن تاجر شیرازی، اظهار کرد: او با نیت خیری که داشته، با برپایی این مجلس همچنان زنده است و آثار آن دیده می‌شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی در ادامه از ستاد هماهنگی امور خیریه اوقاف خراسان رضوی و تولیت این موقوفه که این برنامه را ترتیب دادند، تشکر و قدردانی کرد و خطاب به زوج‌های جوان بیان کرد: شما با انتخاب خوب خود به فرمایش خدا لبیک گفتید و با انتخاب، شریک زندگی خود را رقم زدید و انشالله در انتخابات پیش رو با انتخاب خوب سرنوشت کشور خود را به بهترین نحو رقم بزنید.

وی با اشاره به آیه ۶۲ سوره نور گفت: خداوند این آیه می‌فرماید: مؤمنان فقط کسانی هستند که به خدا و پیامبر ایمان آوردند و هرگاه در کار اجتماعشان به حضور رسول (صلّی اللّه علیه و آله و سلّم) لازم باشد حاضر آیند و تا اجازه نخواهند هرگز از محضر او بیرون نمی‌روند و به کاری که می رسند رها نمی‌کنند.

احمدزاده با بیان اینکه سلیمان بن صرد خزاعی شخصیت برجسته ای است ولی در جنگ جمل دیر به سپاه امام علی (ع) می‌رسد، افزود: وقتی رسید که حضرت علی (ع) پیکر شهدا را جمع می‌کردند و از او روی گردانند و خدمت امام حسن مجتبی (ع) رفت و ایشان گفتند نگران نباش وساطت می‌کنم، او با ۶۰۰۰ نیروی که داشت روز عاشورا هم دیر آمد و اگر به موقع می‌آمد، واقعه کربلا رخ نمی‌داد، مواظب باشیم در لحظه‌های سرنوشت ساز دیر نیاییم و به موقع بیاییم و نگاه و نشان ولی خدا را ببینیم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی با اشاره به انتخابات پیش روی گفت: در انتخابات روز جمعه با انتخاب خوب خود، خوش بدرخشید و شاخصه‌هایی که رهبر معظم انقلاب فرمودند: «کسی که به آرمان‌های انقلاب اسلامی ایمان داشته باشد و به راه شهدای خدمت اعتقاد داشته باشد و نگاه به دهان ولی خدا باشد» را انتخاب کنیم.

نگرش ما در همه عرصه‌های زندگی فردی و اجتماعی الهی باشد

در ادامه حجت الاسلام جمال ایزدی، معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی بیان کرد: سازمان اوقاف در گذشته بیشتر پیگیر امور موقوفات بوده است و در سال‌های اخیر بنا هست تا بیشتر پیگیر امور خیریه باشند که یکی از آنها وقف است که از همه مهمتر است اما کار خیر موارد دیگری چون نذر، وصیت، ثلث، هبه و.. داریم‌.

معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی افزود: ستاد هماهنگی امور خیریه اوقاف خراسان رضوی به عنوان ستاد مردمی، بناست که با تعامل و ارتباط با دستگاه‌هایی که کار خیر انجام می‌دهند به ویژه مؤسسات خیریه، کار خیر انجام دهند.

وی افزود: این ستاد در چند عرصه ازدواج، نهاد خانواده، اشتغال و کارآفرینی، مسکن و درمان فعالیت دارد. و امروز شاهد یکی از اقدامات این ستاد یعنی مراسم ازدواج ۱۵۰ زوج جوان هستیم.

ایزدی بیان کرد: در قرآن کریم چند عمل مؤمن باعث آرامش می‌شود که می‌توان به نماز، ازدواج و تشکیل خانواده اشاره کرد و اگر می‌خواهید در خانواده آرامش حکمفرما باشد و در سایه آرامش بندگی خدا به کمال برسیم شرط آن به بیان قرآن برای زندگی مطلوب ایمان، صداقت و وفاداری است.

معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی گفت: برای تشکیل زندگی، تربیت فرزند، انتخاب مسکن و همکار و همنشین نگرش ما باید الهی باشد و اگر این گونه بود یعنی لتسکنو الیها...

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا