به گزارش پایگاه خبری هشت صبح، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در چهارمین روز از سفر منطقه‌ای خود، با شیخ تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر دیدار و گفت‌وگو کرد. وزیر امور خارجه کشورمان در ابتدای این دیدار سلام رئیس جمهور کشورمان به امیر قطر را ابلاغ کرد. همچنین مجدداً از نقش آفرینی سازنده قطر […]


به گزارش پایگاه خبری هشت صبح، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در چهارمین روز از سفر منطقه‌ای خود، با شیخ تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر دیدار و گفت‌وگو کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان در ابتدای این دیدار سلام رئیس جمهور کشورمان به امیر قطر را ابلاغ کرد. همچنین مجدداً از نقش آفرینی سازنده قطر در موضوع تبادل زندانیان و انتقال دارایی‌های ایران تشکر کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به گفتگوهای تلفنی شب گذشته رئیس جمهور کشورمان با امیر قطر و نیز بیان نتیجه مشورت‌های منطقه‌ای خود با مقامات کشورهای منطقه در چارچوب سفر جاری و همچنین گفت‌وگوهای تلفنی با مقامات کشورهای مختلف در روزهای اخیر، بر ضرورت تحرک جمعی کشورهای اسلامی برای پایان بخشیدن به جنایات جنگی رژیم آپارتاید صهیونیستی علیه شهروندان غزه تاکید کرد و در این چارچوب بر اهمیت برگزاری نشست فوق العاده سازمان همکاری اسلامی در سطح وزرای امور خارجه و نیز رؤسای این کشورها تصریح نمود.

وزیر امور خارجه کشورمان افزود: در صورت ادامه حملات رژیم صهیونیستی علیه شهروندان و مردم بی دفاع غزه، هیچکس نمی‌تواند کنترل اوضاع و عدم گسترش دامنه درگیری‌ها را تضمین کند.

وی در این رابطه افزود: آمریکا که دیگران را به خویشتنداری توصیه می‌کند، خود به چنین توصیه‌ای ملتزم نیست و حمایت‌های همه جانبه خود را از رژیم صهیونیستی تقویت کرده است.

رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان گفت: آنهایی که علاقمند هستند که دامنه جنگ و بحران توسعه نیابد، ضرورت دارد مانع حملات وحشیانه جاری رژیم صهیونیستی علیه شهروندان و غیرنظامیان در غزه شوند.

امیرعبداللهیان با اشاره به گفتگوهای خود با مسؤلان عالیرتبه جنبش حماس در بیروت و دوحه گفت، مسؤلان جنبش یادشده تاکید کردند که با نگاه اسلامی و انسانی، رسیدگی به موضوع اسرای غیرنظامی را با اولویت در برنامه خود دارند و اگر شرایط میدانی فراهم شود، در این زمینه اقدام لازم را انجام خواهند داد.

شیخ تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر نیز در این دیدار شرایط انسانی غزه را نگران کننده خواند و گفت: اولویت ما توقف جنایات در غزه است و موضع ما در خصوص فلسطین تغییری نمی‌کند.

وی افزود: نیروهای اشغالگر مسئول جنایاتی هستند که مرتکب می‌شوند.

بنابراین گزارش، روز گذشته نیز امیرعبداللهیان با نخست وزیر و وزیر خارجه قطر و همچنین رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین دیدار کرده بود.

همچنین، روز گذشته حجت الاسلام سید ابراهیم با «شیخ تمیم بن حمد آل ثانی» امیر قطر، به صورت تلفنی پیرامون موضوع فلسطین و روابط دو جانبه گفت‌وگو و رایزنی کردند.

رئیس جمهور در این گفت‌وگوی تلفنی با اشاره به جنایات غیرانسانی رژیم صهیونیستی در غزه، با تاکید بر ضرورت توقف هر چه سریع‌تر ماشین جنایات جنگی و نسل‌کشی این رژیم گفت: اظهارات و اقدامات سران صهیونیستی در روزهای اخیر، مصداق بارز جنایت جنگی، نسل‌کشی و نقض آشکار همه معاهدات بین‌المللی است.

امیر قطر نیز با بیان اینکه در سال‌های اخیر بیداری گسترده‌ای در جهان و منطقه شکل گرفته و آزادگان جهان در منازعه فلسطین حق را به فلسطینیان می‌دهند، گفت: رسانه‌های غربی سعی می‌کنند تصاویر تحولات منطقه را اشتباه و معکوس بازتاب دهند و ما باید تلاش کنیم تصاویر واقعی و دقیق را به جهانیان نشان دهیم.


امیر قطر: اولویت ما توقف جنایات در غزه است – پایگاه خبری هشت صبح