نوروزی در صحن مجلس: امنیت غذایی در بودجه مورد توجه قرار نگرفته است/ مجلس اصلاح کند عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: در بودجه امسال توجهی به مسئله امنیت غذایی نشده که اگر به مسئله امنیت غذایی توجه نشود، در سال آینده با مشکلات عدیده‌ای مواجه خواهیم شد. به گزارش خبرنگار مهر، رحمت الله نوروزی در […]

نوروزی در صحن مجلس:

امنیت غذایی در بودجه مورد توجه قرار نگرفته است/ مجلس اصلاح کند

امنیت غذایی در بودجه مورد توجه قرار نگرفته است/ مجلس اصلاح کند

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: در بودجه امسال توجهی به مسئله امنیت غذایی نشده که اگر به مسئله امنیت غذایی توجه نشود، در سال آینده با مشکلات عدیده‌ای مواجه خواهیم شد.

به گزارش خبرنگار مهر، رحمت الله نوروزی در جلسه علنی نوبت صبح امروز (دوشنبه ۸ اسفند ماه) مجلس شورای اسلامی در اخطار قانون اساسی، اظهار داشت: قبول داریم در کشور کمبود آب داریم، اما اقتصاد کشاورزی یک اصل در کشور ما به شمار می‌آید و نباید قیمت آب را بدون در نظر گرفتن شرایط کشاورزان افزایش دهیم.

وی با اشاره به اینکه افزایش قیمت آب بدون در نظر گرفتن شرایط کشاورزان خلاف اصل اقتصاد سالم در کشور است، گفت: بودجه امسال برخلاف سال‌های ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ توجهی به مسئله امنیت غذایی نداشته، این در حالی است که اگر به مسئله امنیت غذایی توجه نشود، در سال آینده با مشکلات عدیده ای در این شرایط تلاطم بازار مواجه خواهیم شد.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مبلغ ۱.۸ میلیون یورو برای بحث امنیت غذایی در کمیسیون تلفیق مطرح شد که در سامانه بارگذاری نشده چرا که نیاز به عنایت مقام معظم رهبری دارد. امیدواریم با این موضوع موافقت شود و از رئیس مجلس هم تقاضا دارم از این مصوبه حمایت کند تا مجلس موضوع عدم توجه به امنیت غذایی در بودجه را اصلاح کند.